Mobil

Gaikai, artık Sony'nin!

Sony, bulut oyunculuk servisi Gaikai'yi satın aldı.


Geçtiğimiz haftalarda bir iddia ortaya atılmıştı ve Sony’nin Gaikai’yi satın alacağı söylenmişti. Şimdi ortaya atılan bu iddialar gerçek oldu.  Sony, 380 milyon dolar ücret karşılığında, bulut oyunculuk servisi Gaikai'yi satın aldı.

Daha önce ki iddialarda Sony'nin bulut oyunculuk servisi Gaikai'yi 500 milyon dolara satın alacağı duyurulmuştu. Bu iddialar fiyat olarak tam rakam verilmese de gerçek oldu. Sony, 380 milyon dolar ücret karşılığında Gaikai'nin bünyesine kattı.

1341244100_6ef70sony-buys-gaikai.jpgAnalistler ve iddialara göre 500 milyon dolardan aşağı olmayacak olan satın alma olayı arada 120 milyon dolarlık fiyat farkı ile Sony'nin lehine kârlı bir anlaşma oldu.  Sony, Gaikai’ yi satın alarak kendi ekosistemini genişletmeyi düşünüyor. Gelen bilgilere göre Gaikai'nin çalışanlarının korunacak ve Sony olarak tecrübelerinin Gaikai çalışanlarına aktarılacak. Bu sayede de Gaikai'nin temel sistemlerinin kesinlikle değiştirilmeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.