Mobil

Galaxy Gear ile Candy Crush oynamaya ne dersiniz?

İşte akıllı saat ile muhteşem oyun keyfi!

Galaxy Gear ile Candy Crush oynamaya ne dersiniz?

Dünyanın en iyi mobil cihazlarını üreten Samsung, geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı kol saati Galaxy Gear'ı tanıtmış, miyonların gözünü üzerinde toplamıştı. Galaxy Note 3 ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen akıllı saat, Sony ve bir kaç diğer firma tarafından geliştirilmiş, bu kadar ergonomik tasarım ve arayüzle gelmemişti.

Bugün sizlerle Galaxy Gear'ın yapabileceklerinin sınırlarını biraz zorlayacağız. Arstechnica editörleri tarafından gerçekleştirilecek testte Candy Crush ve daha nice Android uygulamasının yeni akıllı kol saatimizde sorunsuz bir şekilde çalışabildeğine şahit olacağız.

1381568838_samsung-galaxy-gear620x433.jpg

Bilmiş olduğunuz gibi Galaxy Gear, akıllı telefonlarda kullanılan Android işletim sisteminin sağından solundan kırpılmış bir haliyle çalışıyor. Ron Amadeo adındaki girişimcinin çektiği videoda Galaxy Gear'ın tüm performansı ortaya çıkarılıyor. Bilgisayara bağlanan saatin önce USB debbuging (USB hata ayıklama)  modu aktifleştiriliyor.

Bilgisayardan yüklenen uygulama saatin işlemci ve diğer donanımlarından da tasarruf yapmasını sağlıyor. Sanıldığı gibi direkt çalıştırmayan farklı bir sistem kullanan saat, akıl almayan bir performans sunuyor. Özel bir framework ile çalıştığı tahmin edilen saatin, işlemci gücünden ve pil ömründen tasarrruf yaptığı tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.