Galaxy Note 3 kırılmaz esnek ekrana sahip olacak

Samsung'un phablet telefonu Galaxy Note 3 kırılmayan esnek OLED ekran ile geliyor.

Galaxy Note 3 kırılmaz esnek ekrana sahip olacak

Geçen yıl aralık ayında Galaxy S4'ün kırılmaz ekran ile piyasaya sürüleceği iddiaları olmuştu ancak 10 gün önce tanıtılan Galaxy S4'ün böyle bir özelliği bulunmuyor. Durum böyle olunca şimdi iddialar Galaxy Note 3 için gelmeye başladı.

Koreli bir teknoloji sitesinin iddiasına göre Galaxy Note 3, kırılmayan esnek bir OLED ekrana sahip olacak. Habere göre Galaxy Note 3'ün kırılmaz ekrana sahip olması en önemli özelliklerinden biri olacak.

1364242895_galaxy-note-cracked-screen.jpg

İddialara göre Galaxy Note 3'ün diğer özellikleri ise şu şekilde olacak: 5.9 inç Full HD ekran olacağı söylenen cihaz, 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemci, 2 GB RAM ve en az 8 megapiksel kameraya sahip olacak. Galaxy Note 3'ün tasarımının tam olarak nasıl olacağı konusunda hiçbir bilgi yok ancak tasarım olarak büyük ölçüde Galaxy Note 2'nin çizgisinde olacağına inanılıyor.

Galaxy Note 3'ün Android'in son sürümü Android 4.2 Jelly bean ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca dedikodulara göre Samsung, phablet telefonu Galaxy note 3'ü IFA 2013'te düzenleyeceği bir etkinlik ile tanıtacak.