Mobil

Galaxy Note 3 ve G Pro 2'nin fiyatında düşüş bekleniyor

Yaklaşan Galaxy Note 4'ün bunda etkili olduğu iddia ediliyor. LG cephesinden ise satışların artırılması hedefleniyor.

Galaxy Note 3 ve G Pro 2'nin fiyatında düşüş bekleniyor

Büyük ekranlı telefonlar kategorisinde Galaxy Note serisiyle hakimiyeti elinde bulunduran Samsung, serinin yeni üyesini eylül başında Almnaya'da düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunacak. Teknik ve yazılım özellikleri yavaş yavaş belirmeye başlayan telefonun çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte bir önceki nesil Note modelinde fiyat indirimi beklentisi oluşmaya başladı.

Yeni telefonun çıkması bir önceki modelin fiyatında düşüşe sebebiyle verir ayrıca bu durum tüm markalar için geçerli. Güney Kore medyasında yer alan bir haber Samsung'un Galaxy Note 3'ün fiyatında indirim yapmaya hazırlandığı bilgisini veriyor. Halihazırda Güney Kore'de 1.049 dolardan satışa sunulan telefonun fiyatı önümüzdeki günlerde 933 dolara düşecek.

1402546271_g-pro-2-vs-note-3.jpg

Android ekosisteminde bir yılını tamamlamaya hazırlanan Galaxy Note 3 pablet segmentinin hala en popüler ve üstün özellikli temsilcilerinden biri olarak gösteriliyor. Telefonun fiyatında yaşanacak düşüş tüketicilerin dikkatini çekecek ve satışlara olumlu yansıyacaktır. Telefonun fiyatında yapılacak indirimin farklı pazarlarda nasıl etkisini nasıl göstereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

Fiyat indirminin yaşanacağı bir diğer telefon ise LG G Pro 2 olması bekleniyor. Şirketin MWC 2014 etkinliği kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği 5.9-inç ekran büyüklüğüne sahip telefonun fiyatında ise 196 dolar gibi önemli bir indirime gidilecek. LG G Pro 2'nin yeni fiyatı 786 dolar olacak. LG G Pro 2 şu an sadece Güney Kore'de özel bir kaç pazarda satışta ve telefonun uluslararası arenada ne zaman boy göstereceği henüz bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.