Mobil

Skype yeni özellikleri ile iOS platformu için güncellendi!

Microsoft'un görüntülü görüşme ve arama yapabildiğimiz uygulaması Skype artık çok daha güncel


Microsoft'un satın aldığı Skype dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan en güvenilir görüntülü görüşme ve internet üzeridnen sabit hatları bile arayabildiğimiz bir programdır. Yıllar evvel herkesin evinde olan Messenger (Live Messenger) ile birleştirilen ve Skype çatısı altında tek eleden faliyet göstermeye başlayan bu servis Messenger kadar popüler olmasa da hala en sıkı kullanılan chat uygulamalarından birisidir.

Uygulama 5.0 güncellemesi ile AppStore'da yerini aldı. Peki bu güncelleme ile  Microsoft bizlere ne mi vaat ediyor bunları aşağıda sizlere açıklayacağız. Hem yeni özelliklere hemde daha hızlı bir arayüze kavuşan Skype'nin Windows Phone, Android ve iOS platformlarda aynı arayüzü kullanarak kullanıcı alışkanlığının da en üst seviyeye çıkartılması hedeflenmektedir.

1402485913_skype-5-iphone.jpg

Gelelim yeni Skype'nin özelliklerine

  • Daha Hızlı: Yeni Skype bir önceki programa göre tam 5 kat daha hızlı bağlanılabilirlik sunuyor. Bu hızın arayüzde de hemen hemen aynı olduğunun altını çizelim.
  • Akıcı: Skype iOS işletim sisteminde oldukça düzgün çalışan bir programdır ve yeni güncelleme ile Skype'ye farklı işlevsellikler kazandırıldığını görüyoruz. Ekranlar arasında ikonlara basmadan ekranı sağa sola hareket ettirerek menüler arasında geçiş yapabiliyoruz ve yeni sürüm tüm bunları daha az pil kullanarak yerine getiriyor.
  • Daha çok özellik: Skype'nin 5.0 sürümünde artık grup olarak görüşme yapabiliyor ve bir arkadaşınız çevrimdışıyken bile resim ve mesaj gönderebiliyoruz.

Yeni sürüm şu anda Kanada başta olmak üzere tüm dünyaya dağıtılmaya başlandı bile. Programı direkt indirmek yada güncellemek için buradaki linke tıklayablirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.