Mobil

Galaxy Note 3 ve Galaxy S4, Android 6.0 güncellemesi alacak mı? İşte yanıtı!

Samsung'un Android 6.0 güncelleme yol haritası bu defa daha detaylı sızdırıldı. Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 Android 6.0'a yükseltilecek mi?


Samsung’un Android 6.0 güncelleme yol haritası geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Güney Koreli üreticiye yakın kaynaklar bu defa daha fazla cihazın yer aldığı yeni bir güncelleme yol haritası yayınladı. Yeni tabloya göre Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesini alan ilk Samsung akıllı telefon olacak. Bir önceki sızıntıda Android 6.0 güncellemesine aralık ayında yükseltileceği bildirilen Galaxy S6 Edge+ için dağıtımın bu defa Ocak 2016’ya kaydırıldığını görüyoruz.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için de Android 6.0 güncellemesi ocak ayında dağıtıma sunulacak. Samsung’un 2014 yılı tepe modelleri Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge şubat ayında Marshmallow sürümüne yükseltilecek. Galaxy S5 içinse güncelleme nisan ayında yayınlanacak.

Galaxy Alpha ve ikinci nesil Galaxy Tab S2 ailesi için Android 6.0 güncellemesi onay beklerken, Samsung söz konusu cihazlar için henüz net bir zaman dilimi belirlemiş değil. Galaxy A8 için Android 6.0 güncellemesi onaylandı ve mart ayında dağıtıma sunulacak.

1447966831_samsung-android-6.0-marshmallow-update-roadmap-november.jpg

Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7, Galaxy E5, Galaxy J7, Galaxy J5 ve Galaxy J2 için Android 6.0 güncellemesi onay bekliyor. Giriş seviyesi akıllı telefon Galaxy J1 içinse güncelleme iptal edildi. Güncelleme yol haritasının ikinci aşamasında son olarak birinci nesil Galaxy Tab S ailesini görüyoruz. Galaxy Tab S 10.5 için Android 6.0 güncellemesi onaylandı ve dağıtım işlemi nisan ayında başlayacak. Galaxy Tab S 8.4 için güncelleme onay bekliyor.

İlginizi çekebilir; 

Güncelleme yol haritasının üçüncü aşamasında ilk olarak Galaxy Tab A serisi tabletler karşımıza çıkıyor. Tabletler için güncelleme onay bekliyor. Samsung’un 2013 yılı tepe modelleri Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 içinse Android 6.0 güncellemesi "onaylanmadı" görünüyor. Bu gelişme Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratacaktır. Her iki telefon için resmi güncelleme desteği Android 5.0 ile son bulmuş görünüyor.

Not: Sızan güncelleme yol haritası Samsung’un resmi açıklamaması olmamakla birlikte ilerleyen dönemlerde bir kez daha değişikliğe uğrayabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.