Mobil

Galaxy Note 3'e dair herşey!

Samsung Galaxy Note 3'e dair bütün bilgiler haberimizde!

Galaxy Note 3'e dair herşey!

Samsug firması phablet telefonu Galaxy Note 3’ü Berlin’de düzenlenecek IFA 2013 fuarının birkaç gün öncesinde özel bir etkinlik düzenleyerek tanıtmayı planlıyor.

Bildiğiniz gibi teknoloji haberleri Galaxy note 3’ün sızıntı haberleri ile dolu ve her geçen gün ortaya daha fazla Galaxy Note 3 söylentileri atılıyor. Samsung’un kendi sitelerinde bile bu cihaz ile ilgili sızıntı haberlerin olduğunu gördük. Şimdi sizlere bu cihazın şuana kadar yayınlanmış olması muhtemel sızıntı ve söylentilerden derlediğimiz haberleri listeleyeceğiz.

Galaxy Note 3’ün ekran boyutundan donanım özelliklerine kamerasından tasarımınıa kadar bir çok hbaer yapıldı. Ancak bu haberler ayrı sayfalarda olduğu için hatırlamakta güçlük çekebilirsiniz. Sonraki sayfalarımızda her özeliğine dair gelen haberleri inceleyebilirsiniz.

Sonraki sayfa: TASARIM


TASARIM

Galaxy Note 3’ün önceki versiyonu Galaxy Note 2 ile tasarım olarak benzeyeceği düşünülüyor. Hatta bazı raporlar aynı boyutta olacağı yönünde olsa da, iddialara göre cihaz 5,5 ve 5,7 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olacağı yönünde.

Son yıllarda Samsung Note serisinde ince kenarlara yer vermişti. Büyük ihtimalle Galaxy Note 3, ince çerçeve içerisinde tüm ekran olarak karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca yuvarlatılmış köşeler, sabit Home düğmesi ve S-Pen kalem içerisinde yer alacak.

Sonraki sayfa: EKRAN BOYUTU


EKRAN BOYUTU

İlk zamanlar Galaxy Note 3’ün ekran boyutu olarak 5.99-inç Full HD ekran olacağı söyleniyordu.Ancak son birkaç ay içerisinde sık sık duyduğumuz ekran boyutu 5,7 inç oldu. Hatta bu konuda kanıt bir rapor görülmüştü. Raporda Samsung Galaxy Note 3’ü üç ekran boyutu ile test etmişti. Bu boyutlar 5.5 inç, 5.7 inç ve 5.9 inç.

Sonraki sayfa: ESNEK EKRAN


ESNEK EKRAN

Galaxy note 3 ile ilgili yapılan söylentilerden biri de esnek ekran teknolojisine sahip olacağı idi. Ancak bu söylentiler başka raporlar ile düşürüldü. Samsung’un, bir cep telefonu için gerekli miktarda esnek ekran üretimine hazır olmadığını açıklaması bu iddiayı çürüttü.

Samsung yıllardır esnek ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor ancak, bu teknolojiyi kullanacağı ilk cihaz Galaxy Note 3 olmayacaktır.

Sonraki sayfa: PLASTİK KASA


PLASTİK KASA

Esnek ekranın yanı sıra Galaxy Note 3’ün metal kasaya sahip olacağı yönünde de birçok söylenti oldu. Ancak bu bir hayal gibi görünüyor.

Son söylentiler Galaxy Note 3’ün yine plastik kasaya sahip olacağı ancak, Sony’nin cihazlarına rakip olabilmesi için su geçirmez olacağı yönünde oldu. Samsung, Galaxy S4’te olduğu gibi her ihtiyaca uygun modelde çıkarabilir. Sanırım buda hiç sürpriz olmaz.

Sonraki sayfa: TEKNİK ÖZELLİKLER


TEKNİK ÖZELLİKLER

Son haberler e göre teknik özellikler genelde şu şekilde oldu. Galaxy note 3 ile çöekilen bir fotoğraf ile ortaya çıkan bilgilere göre telefonda, Snapdragon 800 işlemcisinin yer alması beklenirken, cihaz için iddia edilen diğer teknik özellikler ise şu şekilde sıralanıyor: Android 4.3, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera, 3GB RAM, 16/32/64GB depolama seçenekleri ve microSD kart desteği.

Sonraki sayfa: TELEFON SÜRÜMLERİ


TELEFON SÜRÜMLERİ

Yayınlanan çeşitli raporlar, Galaxy Note 3’ün çeşitli modellere sahip olacağı yönündeydi. Bazıları dört model olacağını söylerken, bazıları da sekiz çeşit olacağını iddia etti. Ancak Hintli bir lojistik site tarafından yayınlanan son haberde, birkaç farklı Galaxy Note 3 olacağı dolaylı yoldan doğrulanmamış oldu. Habere göre 3 farklı model olacak.

Sonraki sayfa: BİLGİLERE DAYALI OLARAK OLMASI MUHTEMEL GÖRSEL


BİLGİLERE DAYALI OLARAK OLMASI MUHTEMEL GÖRSEL

Aşağıda gördüğünüz görseldeki cihazın tasarımı verilen bilgilerle uyuşuyor gibi görünüyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizin Galaxy Note 3’ün hangi özelliklerle geleceği konusunda bir fikriniz var mı? Düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz..

Yorumlar
Misafir
25 eylül Türkiye dahil 140 ülkede satışa sunulacak
Cevapla
ne zaman Türkiyeye gelicek?
Cevapla
ayın 29'u piyasaya giriyor
Cevapla
Çok merak ediyorum bir samsungcu olarak ne zaman piyasaya sürülecek sabırsızlıkla bekliyorum
Cevapla
Cok guzel bir telefon almak isterim yani
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.