Mobil

Galaxy Note 5 Avrupa'da satışa sunuluyor

Samsung'un ağustos ayında duyurduğu üst seviye akıllı telefon Galaxy Note 5 nihayet Avrupa'da satışa çıkıyor.


Samsung ağustos ayında düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ akıllı telefonların duyurusunu gerçekleştirdi. Galaxy S6 Edge+ kısa süre içerisinde global pazarda satışa sunulurken, Galaxy Note 5’in Avrupa’da satışa sunulmaması büyük yankı uyandırmıştı. Samsung’un o dönem konuya ilişkin yaptığı açıklama ise şu şekildeydi:

"Samsung Galaxy Note 5'in piyasa durumu, müşterilerin ihtiyaçlarına ve özel piyasa durumuna bağlı olarak değişiklik gösterecek. Samsung Galaxy Note 5, ağustos ayında Amerika ve Asya marketlerinde tanıtılmaya başlayacak ve daha sonrasında Galaxy Note 5'in diğer marketlerde satışa çıkması konusundaki olanakları inceleyeceğiz.

1449206342_galaxynote5black.jpg

İlginizi çekebilir;

Evet, Samsung iki tepe modelini Avrupa’da aynı satmak istemedi ya da kullanıcıların Galaxy S6 Edge+’a yönelmesini istedi. Ağustos ayı içerisinde Avrupalı kullanıcılar Galaxy Note 5 için imza kampanyası düzenlese de, Samsung tepe modelini şu ana dek eski kıtada satışa sunmuş değil.

Son gelen haberlere göre ise Samsung, Galaxy Note 5’i aylar sonra Avrupalı kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. İddiaya göre Galaxy Note 5 ocak ayında Avrupa’nın birçok ülkesinde listelenecek. Telefonun fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

Galaxy Note 5 Türkiye’ye 2699 liradan giriş yaptı. Ancak telefonun fiyatı şu sıralar indirimler kapsamında 2.200-2.300 lira bandına gerilemiş durumda. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.