Mobil

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ hızlı başladı

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note4-Galaxy Note Edge ikilisini geride bıraktı.

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ hızlı başladı

Samsung’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni nesil akıllı telefonlar Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ın ilk satış bilgisi Güney Kore’den geldi. KoreaTimes tarafından yayınlanan rapora göre Samsung’un çiçeği burnunda telefonları Güney Kore’de 3 günde 100 bin adet satmayı başardı. Söz konusu satış rakamı geçen yıl eylül başında satışa çıkan Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge ikilisinin çok önünde.

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ın bu denli yüksek satmasındaki temel nedenlerin başında Samsung’un ilk olarak Güney Kore’de hizmeti koyduğu Samsung Pay mobil ödeme hizmeti geliyor. Mobil ödeme hizmeti 28 Eylül’de Amerika’da da kullanıma sunulacak. Bu tarihten itibaren Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ satışlarının Amerika’da ivme kazanması bekleniyor.

Samsung’un üst seviye akıllı telefonları Galaxy Note 5’in Türkiye’ye 2.699 liradan, Galaxy S6 Edge+ ise 3.099 liradan giriş yapmıştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.