Mobil

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ın pil kapasitesi onaylandı

Tanıtıma saatler kala bu defa Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ın pil kapasiteleri belli oldu.

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ın pil kapasitesi onaylandı

13 Ağustos tarihi geldi, çattı. Samsung’un merakla beklenen üst seviye akıllı telefonları Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ saatler sonra tanıtılacak. Yeni nesil telefonlar New York’ta düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde resmen açılanacak. Etkinlik saat 11.00’da başlayacak. Ülkemiz kullanıcıları tanıtım etkinliğini saat 18.00’dan itibaren Samsung’un resmi YouTube hesabından  izleyebilecek.

1439331402_1.png

Saatler sonra tüm detaylarını öğreneceğimiz Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ın bu defa pil kapasiteleri onaylandı. Popüler sızıntı kaynağı @evleaks her iki telefonda 3.000 mAh gücünde pillerin yer alacağını açıkladı. Galaxy S6 Edge+ için başından beri 3.000 mAh kapasiteli pilden zaten söz ediliyordu, fakat Galaxy Note 5’te kullanılacak pil için uzun bir süre 4.100 mAh kapasiteli bir pilden söz edildi.  Evleaks’e göre telefonlarda kullanılan 3.000 mAh kapasiteli pil 21 saat konuşma ya da 14 gün bekleme süresi sunuyor.

Telefonlara ilişkin gün içerisinde detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.