Mobil

Galaxy Note 7'nin iris tarayıcısını gösteren ekran görüntüsü sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 7'nin iris tayayıcısını gösterengörüntüler yayınlandı.

Galaxy Note 7'nin iris tarayıcısını gösteren ekran görüntüsü sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 7’nin geleceği söylenen özelliklerden biri de iris tarayıcı (göz tarama) olmuştu. Şimdiye kadar birçok görüntüsü sızdırılan Samsung Galaxy Note 7’nin şimdi de iris tarayıcı özelliğini gösteren ekran görüntüsü sızdırıldı. Bu sızıntı ile birlikte telefonun iris tarayıcı özelliği de onaylanmış oldu.

Geçtiğimiz günlerde su geçirmez özelliği Zauba aracılığı ile onaylanan Galaxy Note 7’nin yeni sızdırılan görselle iris tarayıcı özelliği de kesinleşmiş oldu.

Samsung, yeni phablet modeli Galaxy Note 7’de parmak izi tarayıcının yanı sıra, göz tarama özelliğini de kullanmayı planlıyor. Sistem, çoklu kamera kullanarak kullanıcının ilk olarak gözünü ve daha sonra yüzünü algılayacak. Taranan göz daha önceki kaydedilen görüntü ile uyduğundan emin olmak için üç lens kullanıyor. Kızıl ötesi ışınlar Uygulamalar İşlemci tarafından kontrol gözleri hedef olabilir.

1467092928_pati.png

Samsung'un iris tarayıcı için aldığı patent görseli...

İris tarayıcıda iki dar alan lens yer alacak. Bunlar gözü tararken, geniş görüş alanına sahip üçüncü bir lens ise kullanıcının yüzünü tarayacak. Eğer göz veya yüz kabul edilmezse, bir sesli mesaj ile kullanıcı tekrar taratması için uyarılacak.

Ekran görüntülerine bakıldığında kullanıcının nasıl kullanacağını gösteren bir yönlendirme olduğu görülüyor. Sonrasında iki daire çıkıyor ve bu dairelere gözler yerleştirilerek taraması sağlanıyor. Rus blogger Eldar Murtazin'e göre, iris tarayıcı Galaxy Note 7 kilidini  bir saniyeden daha kısa bir sürede açacak ve dilerseniz, Home tuşuna gömülü olan parmak izi tarayıcı kullanarak da cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Sonraki sayfalarda Galaxy Note 7 üzerinde iris tarayıcı özelliğini gösteren görüntüleri inceleyebilirsiniz.


1468488006_iris-scanner-appears-on-top-for-the-samsung-galaxy-note-7.jpg
1468488019_screenshot-shows-the-directions-for-using-the-iris-scanner.jpg
1468488029_the-users-eyes-are-positioned-inside-the-two-circles-on-the-screen.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.