Mobil

Samsung ve Xiaomi ortak mı olacak?

Mobil dünyasında sıkı iki rakip olan Samsung ve Xiaomi bu defa dev bir ortaklığa mı hazırlanıyor?

Samsung ve Xiaomi ortak mı olacak?

Teknoloji dünyasında birbirlerine rakip olan Samsung ve Xiaomi'nin akıllı telefon pazarında dev bir ortaklığa adım atacakları iddia edildi.

Mobil dünyasının iki rakibi Samsung ve Xiaomi'nin dev bir ortaklığa hazırlandığı iddia edildi. Korea Herald sitesinde yayınlanan yeni bir rapor Samsung ve Xiaomi'nin de akıllı telefon bileşenleri noktasında dev bir ortaklık gerçekleştirmek için görüşmeler halinde olduğunu iddia etti.

Habere göre Xiaomi CEO'su Lei Jun, Güney Kore'de Samsung'un bellek üretiminden sorumlu iş bölümü başkanı Jeon Young-hyun ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmeyi, geçtiğimiz senelerde işlemci tasarlayan Leadcore firmasına yatırımlar gerçekleştiren Xiaomi'nin kendisine ait ilk işlemci çözümlerini Samsung tesislerinde üretmek istediği şeklinde yorumlamak da mümkün.

Xiaomi CEO'sunun Samsung Display yetkilileriyle de görüştüğü ve Çinli üreticinin akıllı telefonlarda OLED ekrana geçiş yapacağı da konuşuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.