Mobil

Galaxy Note 7'nin yanma problemi, Samsung'a kaç kullanıcı kaybettirdi?

Galaxy Note 7'nin yanma tehlikesine bağlı olarak telefonlarını değiştiren kullanıcılardan kaçı yeni bir cihaz satın aldı?

Galaxy Note 7'nin yanma problemi, Samsung'a kaç kullanıcı kaybettirdi?

Bataryasındaki sorundan ötürü milyonlarca kullanıcısının canını tehlikeye sokan Galaxy Note 7, Samsung'un açıklamalarının ardından toplanmaya başladı. Samsung'un Galaxy Note 7 için başlattığı geri çağırma programı, akıllı telefon kullanıcılarını memnun etmek adına düzenlenmiş 3 farklı seçeneğe sahip. İlk seçenek telefonunuzu Samsung'a iade etmeniz ve cihazınızın yenisini almanız. İkinci seçenek telefonunuzu başka bir Samsung cihazı ile değiştirmeniz ve fiyat farkını almanız. Son ve üçüncü seçenek ise direkt olarak telefonu iade etmeniz ve ödediğiniz ücreti geri almanız. Samsung, bu seçeneklerden sadece üçüncüsü ile kullanıcılarını kaybetmiş sayılıyor.

1474618481_spiralbinder-2016-18.jpg

Güney Koreli şirket, bugün yaptığı açıklamayla kaç Galaxy Note 7 sahibinin üçüncü seçeneği seçtiğini, yani telefonlarını direkt olarak iade ettiklerini açıkladı. Bu açıklamaya göre Galaxy Note 7 kullanıcılardan sadece 50.000'i ödemesini geri almak istedi.

Samsung'un daha önceden yaptığı açıklamalardan Galaxy Note 7 sahiplerinin %90'ının cihazını yeni bir Galaxy Note 7 ile değiştirdiği biliniyor. Hala devam eden küresel geri çağırma işleminin %50 oranında tamamlandığı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.