Mobil

Galaxy Note 8'i umursamıyorsanız, Galaxy Note 9'a bakın!

Daha Samsung Galaxy Note 8 tanıtılmadan, Galaxy Note 9'un render tasarımı geldi.

Galaxy Note 8'i umursamıyorsanız, Galaxy Note 9'a bakın!

Aylarca sızıntının ve söylentinin ardından Samsung, amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 8'i bu ayın sonlarında açıklayacak. Şimdiye kadar gelen bilgiler, Galaxy Note 8’in Samsung'un şimdiye kadarki en iyi akıllı telefonu olma yolunda ilerlediğini gösteriyor ancak meraklıları için heyecan kesinlikle biraz azalmış durumda. 

Samsung yöneticileri, 23 Ağustos'ta New York'ta sahneye çıktıklarında hiçbir şaşkınlık olmayacak çünkü telefonla ilgili neredeyse her şey zaten sızdırılmış durumda. Note 8'in neye benzediğini  ve hemen hemen tüm özelliklerini biliyoruz. Belki de Galaxy Note 8'in zaten eski bir haber olduğu gerçeği, salı günü yayınlanan yeni bir Galaxy Note 9 konseptinin bu kadar ilgi çekici olmasına neden oldu.

Sözde Galaxy Note 8

1501681004_bgr-note-8-render-3.jpg

Yeni tasarımcı Benjamin Geskin, önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkması beklenen Galaxy Note 9'un vizyonunu, bu yılki Galaxy Note 8'in bir devamı olarak açıkladı. Kısacası, tasarımcı gerçek Galaxy Note 8 görüntülerini aldı ve telefonun Infinity Ekranını geriye çekti ve telefonun kenarlarına neredeyse tamamen yok etti. Bu render görüntü, iPhone 8'de görmeyi beklediğimiz neredeyse çerçevesiz tasarımla aynı.

Galaxy Note 9

1501681037_not-note-9.jpg

Ayrıca iPhone 8'de olduğu gibi Geskin, kulaklık hoparlörünün ve sensörlerin her iki tarafında da ekranın üst kısmını genişletti. Bu, Samsung'un durum çubuğu simgelerini iPhone 8 gibi ekranın ana bölümünden çıkarmasına izin verecek.

Geskin, telefonu 4K çözünürlük ve gömülü bir parmak izi algılayıcısı olan 6,4 inç ekranla öngörüyor. Yine, bugün 4K telefonlar mevcut durumda ve Samsung için teknik bir engel yok. Qualcomm'un gelecek nesil parmak izi sensörlerinin gelecek yıl tüketici ürünlerinde olması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.