Mobil

Galaxy Note II, ülkesinde 1 milyon satış elde etti

5.5-inç boyutunda Super AMOLED HD ekrana sahip telefon üç ay gibi kısa bir süre içerisinde 5 milyon satış elde etmişti.

Galaxy Note II, ülkesinde 1 milyon satış elde etti

Galaxy Note geçen yıl IFA Berlin etkinliğinde karşımıza çıkmış ve 5.3-inç ekranı büyük eleştiri almıştı. Gelinen noktaya baktığımızda telefon dünya genelinde 10 milyon satış rakamına ulaştı ve farklı üreticilerde bu ekran boyutunu benimseyip yeni ürünler ortaya koydu. Ortaya konan tabloyu değerlendirdiğimizde ise Samsung'un ne kadar yerinde bir hamle gerçekleştirdiğini görüyoruz.

LG cephesinde Optimus Vu serisi, Huawei’nin 6.1-inçlik yeni telefonu, 5-inç segmentinde oluşturulan telefonlar ve Galaxy Note II’yi bu platforma dahil edebiliriz. Samsung, satış rekorları kıran telefonunun yeni üyesini ise tam bir yıl sonra yine aynı etkinlikte karşımıza çıkardı. Ekran boyutunda büyüme, arttırılan batarya gücü, dört çekirdek işlemci, 2GB RAM, özelleştirilmiş S-Pen kalem ve beraberinde gelen uygulamalar  telefonda farkını ortaya koymaktaydı.
1356980298_samsunggalaxynoteiifront03ta-420x428.jpg

Galaxy Note II, serinin önceki telefonuna nazaran 3 ay gibi kısa bir sürede 5 milyon satış rakamı elde etmiş ve firmanın genel anlamda hedeflediği 20 milyon rakamına ulaşabileceğinin sinyallerini vermişti. Halihazırda dünyanın birçok ülkesinde satışta olan telefon oldukça popüler ve kayda değer satışlarına devam ediyor.

Güney Kore’da yayınlanan HK gazetesi telefonun ülkesinde bir milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Bu rakam Note satışları dikkate alındığında 3 kat daha fazla. Güney Koreli üreticinin oldukça popüler bir hava yakalayan telefon serisinin tablet ayağını da geliştirerek Galaxy Note 10.1’i sunmuştu. Yeni yıl hedefleri arasında 7-inç ekran boyutunda yeni bir tablet bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.