Galaxy P1 parmak izi sensöründe bir ilk olabilir!

MMDDJ isimli bir haber kaynağının iddiaları göre Samsung, Galaxy P1 isimli yeni telefon modeline parmak izi sensörü teknolojisi getirecek.

Galaxy P1 parmak izi sensöründe bir ilk olabilir!

Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy S8 ve S9 modelleri hakkında ileri sürülen ekran içi parmak izi sensörü iddiaları, maalesef asılsız çıktı ve kullanıcılar bu durum karşısında biraz hayal kırıklığına uğradı.

Gözler ise gelecek sene tanıtılması beklenen Galaxy S10 modeline dikildi ancak MMDDJ isimli bir haber kaynağının iddiaları göre, Samsung sonraki amiral gemisi yerine hiç beklenmedik bir cihazla bu yeniliği gerçekleştirecek. 

Platformun Twitter'da ortaya attığı iddaya göre, Samsung'a ait ekran içi parmak izi sensörüne sahip akıllı telefonu Çin'de ortaya çıkacak yeni bir Galaxy ailesi olan P serisinin ilk modeline entegre edilecek.  Bu modelin ismi ise Galaxy P1. Ne kadar doğrudur bilemeyiz ancak Samsung'un sürprizlerle dolu bir şirket olduğunu a göz önünde bulundurmak gerek.

Galaxy P1 parmak izi sensöründe bir ilk olabilir!

Galaxy P1 parmak izi sensöründe bir ilk olabilir! - Resim : 1

Aynı kaynak daha önce de Samsung'un giriş seviyesi ve bütçe dostu modellerini içeren J serisi yerine P ve R ismiyle iki yeni telefon serisi duyuracağını iddia etmişti. Samsung'un mobil cihaz ekibinin başında bulunan DJ Koh, daha önce de Samsung'un artık yenilikleri ilk olarak amiral gemilerine getirmek yerine orta ve alt sınıf cihazlarla da sunabileceğini söylemişti. 

Kısacası bu iddianın doğru olma potansiyeli var. Gerçeği ise sadece zaman gösterecek.