Mobil

Galaxy S II Plus için Android 4.2.2 güncellemesi başladı

Samsung, yılın ilk günlerinde resmiyete kavuşturduğu telefonu için kapsamlı bir güncelleme yayınladı.


Samsung cephesinde kimi modeller için Android 4.2.2 güncellemesinde belirsizlik yaşanırken, Galaxy S II Plus için güncellemenin Almanya’da resmi olarak başladığı haberini alıyoruz. Söz konusu güncelleme ilk aşamada amiral gemi modelleri için beklenirken, Samsung’un CES 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturduğu Galaxy S II Plus modeli için güncellemeyi başlatması sürpriz olarak değerlendirilebilir.

OTA ve Kies üzerinde dağıtımı sağlanan güncelleme, TouchWiz Nature arabiminde Galaxy S4’te yer alan sürüm kadar olmasa da, görsel anlamında yenilikler sunuyor. İlk alt bölümde yer alan görselden de anlaşıldığı üzere Ayarlar menüsü sekmeli bir yapıya bürünüyor. Bunun yanı sıra performans iyileştirmeleri, kilit ekranda widget desteği, Daydram ekran koruyucu, bildirim çubuğundan kısa yollara özel geçiş, daha yumuk geçişler ve telefonun kimi hatalardan arındırılması dikkat çeken yeniliklerin başında geliyor.

1375436345_galaxys2plusandroid4-2-2.jpg

İlk olarak Almanya’da başlayan güncellemenin önümüzdeki süreçte birçok pazara daha sunulması beklenirken, özellikle Galaxy S II ve Galaxy Note kullanıcıları yaşanan gelişme sonrası sabırsız bir beklenti içerisine girecektir.

Kısa süre önce Samsung kaynaklarından elde edilen bilgilerde TouchWiz arayüzünde yaşanan aksaklıkların giderilemediği ve bu sebeple bahsi geçen iki telefon için güncelleme desteğinin resmi olarak kesilmesi gündemde gelmişti. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak donanım anlamında daha geride olan Galaxy S II Plus modeline sunulan güncelleme diğer kullanıcılar için umut ışığı olmuştur. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Misafir
guncelleme vermesine verirlerde ne zaman? s 5 ciktiginda bizim galaxy s 2 ler de 4.2.2. yi alir herhalde:(
Cevapla
Misafir
arkadaslar resmi guncelleme kesildigi zaman telefonlarin garantisi de bitecegi icin hic dert etmeyin ve kendi romunuzu buluo yukleyin. daha stabil ve kullanisli bir telefonunuz olur. rahat edersiniz. kaldirilamayan, gereksiz samsung ve google uygulamalarindan da kurtulursunuz
Cevapla
Misafir
s3 neden yok hala arkdasss
Cevapla
Misafir
s2 ve note 1 samsung akilli telefonlarinin her 2 kulvarda atasi. su modellere 4.2.2 final surumu verilmezse buyuk bir yanlislik icerisine girerler. umarim yakin zamanda gelir
Cevapla
Misafir
14:36 arkadaş bu tüm samsung akıllı telefonlarının ortak problemi bundan kurtulmanın tek yolu root yapmak 750 mb yer kaplayan alan 550 mb ye indire bilirsin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.