Mobil

Galaxy S III aslında yanmamış!

Geçtiğimiz ay ortaya atılan Galaxy S III yandı haberinin sırrı çözüldü.


Geçtiğimiz ay sizlere yayınlamıştık. Bu haberin gizemi çözüldü. İrlandalı bir Galaxy S III sahibi, yeni aldığı telefonunun aniden alevlendiğini iddia ederek bir şikayette bulunmuş ve telefonun yanmış kasasının görüntülerini internette paylaşmıştı. Samsung'un bu olayla ilgili olarak yaptığı yeni duyuruya göre sorun telefondan kaynaklanmıyormuş.

Bu olaydan sonra Samsung, olayı araştırması için Fire Investigators UK şirketi ile anlaştı. Yangın araştırma uzmanı telefonda yaptığı incelemede, telefonun patlamasına sebep olan ısı birikiminin kaynağının dışarıdan olduğunu tespit etmiş. Şirketin, cihaz üstündeki hasarın yapısından elde ettiği verilere göre, büyük ihtimalle telefon bir mikrodalga fırının içine yerleştirilmiş olduğu anlaşıldı.

1341663320_1340280436samsung-galaxy-s-iii-meltdown-550x404.jpg

İnternette görüntüleri yayınlayan telefonun sahibi "dillo2k10″, bu sonuç duyurulduktan sonra şikayetini geri çekti. Bu durumu belirten forum yazısında ise şu ifadeleri kullandı: "Telefonum suya maruz kaldıktan sonra, başka biri tamir etmeye çalışıyordu. Telefonun kendisinde hiçbir sorun yok, bu sadece aptalca bir hataydı. Daha fazla yorum yapamıyorum."

Anlaşıldığı üzere kullanıcı telefonu suya düşürdü. Daha sonra arkadaşı Mikrodalga fırında kurutabileceğini söyledi. Mikrodalga fırına konan telefon sonuç olarak bu hale geldi. Kullanıcı telefonun yenisini firmadan koparabilme ihtimalini düşünerek böyle bir yönteme başvurdu. Ama hesaba katmadığı bir şey oldu. Samsung gibi büyük bir firma, araştırmadan böyle ucuz numaralarla kandırılamazdı.

1341663353_1340280510yandisamsung.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.