Mobil

Galaxy S III için beklenen resmi açıklama yayınlandı

Samsung, Galaxy S III ve Galaxy S III mini'yi Android 4.4 güncellemesinin dışında tutacak.

Galaxy S III için beklenen resmi açıklama yayınlandı

SamMobile sitesinin ortaya çıkardığı bir belgede Galaxy S III'ün uluslararası versiyonu için Android 4.4 güncellemesinin iptal edildiği görülmüştü. 2GB RAM'e sahip LTE destekli Galaxy S III için yayınlanan güncelleme her ne kadar kullanıcılar umutlandırsa da, yapılan son resmi açıklamayla Galaxy S III'ün 3G versiyonunun Android 4.4 güncellemesinin dışında tutulduğu ifade edildi.

SamMobile sitesinde yer alan yeni bir gelişmede Samsung cephesinden yapılan resmi açıklamaya yer verilmiş. Bu açıklamada Galaxy S III I9300 modeli ve Galaxy S III mini'nin Android 4.4 güncellemesi almayacağı belirtiliyor. Samsung'un iddiasına göre söz konusu iki telefonda yer alan 1GB RAM telefondaki bazı donanım gereksinimleri için yeterli değil. Bu da iyi bir tüketici deneyimi karşılamıyor. Netice itibariyle Galaxy S III ve Galaxy S III mini için resmi güncelleme desteği son bulmuş oldu. Her iki telefonu kullananlar ise bundan sonraki süreçte yeni Android sürümlerini özel ROM yükleyerek tecrübe edebilecekler. 

Halihazırda 512MB RAM'e sahip Android 4.4 KitKat ilet çalışan birçok telefon tanıtımı gerçekleşti. Kimi donanım sürücülerinin üretici firma tarafından güncellenmemesi anlaşılabilir bir durum ancak 1GB RAM'in Android 4.4 ve TouchWiz arayüzü için yeterli seviyede olmaması kafaları karıştırmıyor değil. Google'ın güncelleme noktasında nasıl bir tepki vereceği merak konusu. Android dünyasındaki parçalanmışlığı bir nebze olsun çözmek ve en güncel sürümün kullanım oranını artırmak için Android 4.4'ü düşük donanımlı cihazlar için optimize eden Google, üreticilerin güncelleme politikasına yeni düzenlemeler getirebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.