Mobil

Galaxy S III metalik mavi oluyor! (video)

Samsung Galaxy S III'ün mavi renkli modelinde çakıl taşı mavisi rengi yerine metalik mavi kullanılacak.

Galaxy S III metalik mavi oluyor! (video)

Samsung, amiral gemisi Galaxy S III'ü geçtiğimiz hafta İngiltere'de başlatmıştı. Akıllı telefonun çakıl mavisi modeli İngiltere'de ilk başlatıldığında bir sorundan dolayı geri toplatıldı ve 2-3 hafta çıkması ertelendi. Güya Samsung'un en yüksek standartlarda kullandığı malzemelerde sorun çıkmıştı.

Samsung, bu durumu şöyle açıklamıştı
:
Galaxy S III'ün çakıl taşı mavisi versiyonunda özel biçimde verniklenmiş bir materyal kullandık. İç kalite standartlarını karşılayabilmek ve müşterilerimize en iyisini sunabilmek için çalışıyoruz. Bu meyanda önümüzdeki 2-3 hafta süresince, mavi renkli versiyonun bazı bölgelere sevkiyatında sıkıntı yaşanabilir.

1338830767_samsung-galaxy-s3-metallic-blue-version.jpg

Şimdi ise yeni gelen haberlere göre Samsung Galaxy S III'ün mavi renkli modelinde çakıl taşı mavisi rengi yerine metalik mavi kullanılacak. Youtube'a yeni yüklenmiş bir videoda telefonun görüntüleri bulunuyor. Videoda telefonun rengi ilk bakışta çakıl taşı mavisi gibi görünse de ışığın vurduğu yön değiştiği zaman renginde faklı olduğu dikkat çekiyor. Renk daha çok metalik grimsi maviye benziyor.

Samsung firması dış kaplamasında kaynaklanan sorundan dolayı 600.000 çakıl taşı mavisi Galaxy S III'ü imha edeceğini söyledi ama renk değişikliği hakkında hiçbir açıklamada bulunmadı.

Henüz bu renk değişikliği hakkında firmadan bir onay olmamasına rağmen bazı  online satış mağazaları metalik mavi adı altında telefonu satışa sürdü. Telefon metalik mavi olarak reklam edilmesine rağmen resimde hala eski çakıl taşı mavisi renkli telefona yer verilmiş.

1338831131_galaxy-s3-metallic-blue.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.