Mobil

Galaxy S IV, Samsung Orb ile panoramik çekimler sunacak

Güney Koreli üretici yeni amiral gemisinde yazılım desteğinin de üst seviyede olacağının işaretlerini veriyor.


Kamuoyunda genel kanı Galaxy S IV’ün mart ortasında tanıtılacağı yönünde. Telefonun söz konusu teknik özellikleri hakkında henüz netleşen detaylar bulunmuyor olsa da, 2GB RAM, 5-inçlik Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 13MP çözünürlüklü Samsung yapımı kameranın telefonda yer alacak teknik özelliklerin başında geleceği biliniyor.

Bunun dışında kullanılacak işlemci biriminde hâlâ net değerlendirmeler yapılmıyor. Ancak Exynos ailesinden bir işlemcinin yer alacağı da yüksek ihtimal. Tabi telefonun bazı pazarlara özel Qualcomm 600 serisi işlemcisi kullanacağını da hatırlatalım.

Galaxy S II’den Galaxy S III’e geçişte Güney Koreli üreticinin telefonda yazılım gelişimini ne derece ileri taşıdığını görmüştük. Popup Play, direkt arama, akıllı bekleme, Multi Window gibi yazılımsal destekler, telefonun bu denli popüler olmasında önemli bir rol oynamıştı. Güney Kore kaynaklara göre Galaxy S IV’ün bu noktada sunacağı yazılım desteği daha fazla ses getirecek.
1361532998_photo-sphere.jpg

Bunlar arasında ise Android 4.2 ile karşımıza çıkan ve devamında Optimus G Pro’da karşımıza VR Panorama uygulaması benzer bir gelişimin, Galaxy S IV’te yer alacağı konuşuluyor. 360 dereceye kadar panoramik çekim sunan uygulama Samsung cephesinde “Samsung Orb” ismini alacak.

Daha önceki üst seviye telefonlarında Sony yapımı sensör kullanan Samsung’un Galaxy S IV’te kendi üretimi bir kamera kullanılacağı biliniyor. 13MP çözünürlüklü kameranın hangi yenilikleri sunacağı ise merak konusu.

Ayrıca Samsung’un telefonda konumlandıracağı iddia edilen diğer bir detay ise göz hareketleri ile videonun kontrol edilmesi olacak. "Eye Pause" ve "Eye Scroll" ile videonun durdurulması ve kaydırılmasına olanak sağlanacak.

Yorumlar
Nurik
sonye ihtiyaç duyduğu ortaya çıktı kamera için
Cevapla
zknbyg
şu s@mi midir ne karın ağrısıdır bikere daha tartışmıştım aynı şekilde. yani htc kullanmıyanı yada samsung kullanana ya hakaret ediyo ya tartışmaya giriyo yani bi telefon muhabbeti icin. ya birader sen nasıl bir adamsın ya!! bunca insan senin sacma yorumlarından bıktık valla..!
Cevapla
Misafir
Arkadaşa katılıyorum. çivi çakmak isteyen nalburdan çekiç alır, cihaz almak isteyen ise samsungtan telefon alır.
Cevapla
Misafir
Sami senin eğitim seviyen ayaklarda olmalı eğer hala ayaklarda sürünen HTC ile dolaşıyorsan. Sana defalarca söyledim senin metal yada aluminyum kasalar daha çabuk hasar görüyor. Bu bilimsel olarak kanıtlanmışken sen hala ne konuşuyorsun. Sen bana çivi çakıcam diyorsan, Biz az eğitimliler o işi nalburdan aldığımız çekiçle hallediyoruz.
Cevapla
askin
telefon alirken birde IQ testi yapsinlar bari :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.