Mobil

Galaxy S IV şimdi de AnTuTu testinde ortaya çıktı

Tarayıcı testinde rakiplerinin önünde yer alan telefonun AnTuTu testinden de oldukça yüksek bir puan aldığını görüyoruz.

Galaxy S IV şimdi de AnTuTu testinde ortaya çıktı

14 Mart’ta resmiyet kazanacağı bir süre önce Samsung tarafından bildirilen Galaxy S IV, test raporlarında görünmeye devam ediyor. Bir süre önce Browser 2.0 testinde rakiplerini önde olduğu görülen Galaxy S IV’ün şimdi ise AnTuTu üzerinde sağlamış olduğu puan ortaya çıktı.

AnTuTu Benchmark uygulaması, Androidcihazınızı CPU, RAM, bellek, 2 ve 3 boyutlu grafik, SD kart okuma-yazma ve veritabanı okuma-yazma gibi kategorilerdetest edebilen oldukça başarılı bir uygulama

SCH-I959 olarak numaralandırılan telefonun muhtemelen Çin için hazırlanan versiyon. 26250 ile önemli bir puan elde eden Galaxy  IV’ün 1.8GHz frekans hızında çalıştığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde Exynos işlemcilerde oluşan pil ve ısınma problemi sebebiyle telefonda Qualcomm 600 çözümüne yer vereceği kamuoyunda uzun süre yer edinmişti.
1362290097_cdmasgs4.jpg

Son gelinen noktaya baktığımızda telefonun LTE versiyonunda Qualcomm 600 serisi işlemci, uluslararası versiyonunda ise 4’er kümeli çekirdek temeline dayanarak çalışan Exynos 5 octa’nın yer alacağı ifade ediliyor. 14 Mart’ta kullanıcıların beğenisine sunulacak telefonda adı geçen iki işlemcinin yer alması bekleniyor.

Yine tasarım noktasında da yuvarlatılmış çizgiler dışına çıkılacağı ve Galaxy S II’ye benzer bir yapının yer alacağı son dönemde birçok kesim tarafında dile getirildi. Yine ekrandan tutunda işlemci, tasarım ve kasa yapısı hakkında henüz netleşen hiçbir gelişme bulunmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.