Mobil

Galaxy S10'da büyük güvenlik açığı

Samsung'un Galaxy S10 cep telefonunda ortaya çıkan bir güvenlik açığı herhangi bir parmak iziyle telefonun açılmasını sebep oluyor.

Galaxy S10'da büyük güvenlik açığı

Güvenlik açıkları zaman zaman cep telefonlarında önemli sorunlar oluşturabiliyor. Bunlardan biri de Samsung Galaxy S10'da ortaya çıktı. İngiltere'de yaşanan bir olayda telefonunu kocasının parmak iziyle açan kadın, bu açığın ortaya çıkmasına neden oldu.

Galaxy S10'da büyük güvenlik açığı

Samsung cephesinden yapılan açıklamaya göre ise bu açığın sebebi üçüncü parti ekran kaplamaları. Bu ekran kaplamalarının bu tarz bir güvenlik açığına sebep olduğu düşünülüyor.

Samsung cephesinden yapılan bir diğer açıklamayla yeni bir güvenlik yaması ile bu sorunun üstesinden gelineceği belirtildi. Söz konusu güvenlik yamasının ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Bu yama gelene kadar Samsung Galaxy S10 cep telefonunu parmak izi özelliği ile birlikte kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Yorumlar
yakup
samsung firmasından böyle sıkıntılar çok çıkmaya başladı bu serilerde kontrol edilmeden test edilmeden piyasaya sürüyorlar demek samsung telefonlarını asla ALMAM
Cevapla
red
isabet olur.
Fatih
Ekran kaplaması diyor. Apple olsa çıt ses çıkarmazdınız
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.