Galaxy S20 Serisinin en büyük sorunu!

Samsung’un yeni amiral gemi modelleri Galaxy S20 ve Galaxy S20 Ultra’da ortaya çıkan bir problem kullanıcıların canını sıkıyor.

Galaxy S20 Serisinin en büyük sorunu!

Samsung Galaxy S20 Serisi, Android tabanlı akıllı telefonlar içerisinde belki de en mükkemmel deneyimi kullanıcılara sunmayı başarıyor. En yeni ve hızlı yonga seti ile beraber inanılmaz bir hız yakalayan cihazlar, performans anlamında adeta parmak ısırtıyor. Kamera noktasında da seviyeyi bir tık daha yukarı çeken Samsung, 5G bağlantısı ve kullandığı büyük piller sayesinde bir amiral gemi modelinin nasıl olması gerektiğini herkese gösteriyor.

Galaxy S20 Serisinin en büyük sorunu! - Resim : 1

Galaxy S20 Serisinin en büyük sorunu

Ancak telefonu elinde bulunduranların fazlaca kullanmak zorunda olduğu bir özellik, onların canını sıkmaya yetiyor. Telefonun sahipleri, ekran içerisine gömülü olan parmak izi tarayıcısını kullanırken sorun yaşıyor ve bu özellikten tam olarak randıman sağlayamıyor. Samsung ultrasonik parmak izi tarayıcısı kullanan ilk şirket olsa da Qualcomm tarafından geliştirilen sistemin çok da başarılı olamadığı gözleniyor. Ultrasonik parmak izi tarayıcısı çok yavaş çalışıyor ve diğer şirketlerin benimsediği optik tarayıcılar kadar başarılı olamıyor.

Galaxy S20 Serisinin en büyük sorunu! - Resim : 2

Son zamanlarda akıllı telefon üreticilerinin çok sık kullandığı ekran içine gömülü parmak izi okuyucuları, genel olarak hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Sadece Galaxy S20 Serisi için değil, birçok tepe model için hemen hemen aynı şeyler yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Güney Kore merkezli üreticinin Galaxy S10 ve Note 10 serileri de aynı problemler ile gündeme gelmişti. Yakın zamanda yapılan bir hız testi ise yeni S20 serisinin bu konuda neredeyse hiç gelişim kaydedemediğini gözler önüne serdi.