Galaxy S20 ve Note 20 için grafik birimi güncellemesi çıktı

Samsung, Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 için grafik birimi güncellemesini Play Store üzerinden indirime sundu. Güncelleme ile oyunlarda FPS artışları yaşanıyor.

Galaxy S20 ve Note 20 için grafik birimi güncellemesi çıktı

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, Qualcomm'un geçtiğimiz yıllarda başlattığı GPU güncelleme olayına geç de olsa el attı. Hem Snapdragon hem de Exynos yonga setlerine sahip olan Galaxy S20 ve Note 20 modelleri için bugün GPU güncelleme dönemi resmen başladı.

Samsung'un Play Store üzerinden sunmuş olduğu GPU güncellemesi ile birlikte oyunlarda gözle görünür kalite ve performans artışları yaşanıyor. Şu an aktarılan bilgilere göre Fortnite, PUBG ve Genshin Impact gibi oyunlarda FPS artışı yaşanıyor. Diğer oyunlar için muhtemelen ilerleyen günlerde bir güncelleme daha yayınlanacaktır.

Birçok oyun stüdyosu, oyun geliştiricisi ve mobil oyunla ilgili araçları geliştirenler, Samsung'un GameDriver uygulamasına destek sağlamak için Samsung ile ortaklık kurdu. Bu firmalar arasında Crytek, Deep Silver, Game Evil, Microsoft, Square Enix, Super Evil Megacorp, Turn 10 ve Unity'nin yer aldığını belirtelim.

Galaxy S20

Samsung bu hamlesi ile mobil oyun alanında kartları yeniden dağıtmak istiyor. GPU güncellemeleri ile oyunların performansını artıracak olan Samsung, ilerleyen günlerde daha fazla oyuna destek verecek gibi görünüyor.

Aşağıdaki indirme bağlantıları ile Galaxy S20 ve Note 20 ailesinin tüm modellerine GPU sürücülerinin en güncel sürümlerini indirebilirsiniz. Son olarak Samsung GameDriver olarak geçen uygulamanın, sürekli Play Store üzerinden güncelleneceğini de belirtelim.

Snapdragon ile çalışan Galaxy S20 ve Note 20 modelleri için GameDriver sürücülerini buradan indirebilirsiniz. 

Exynos ile çalışan Galaxy S20 ve Note 20 modelleri için GameDriver sürücülerini buradan indirebilirsiniz.