Mobil

Galaxy S21 FE üretimi askıya mı aldı?

Samsung amiral gemisi Galaxy S21 FE'nin geleceği çip krizi nedeniyle tehlikede olabilir. Siparişler iptal mi ediliyor!

Galaxy S21 FE üretimi askıya mı aldı?

Galaxy ailesinin uygun fiyatlı bir üyesi olarak lanse edilen ve yakın zamanda gelmesi beklenen Galaxy S21 FE'nin geleceği çip krizi nedeniyle tehlikede olabilir. Bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre Samsung, çip krizi nedeniyle Galaxy S21 FE'nin üretimini askıya mı aldı?

Samsung, Galaxy S21 serisinin en yeni üyesi Galaxy S21 FE'yi 2021'in üçüncü çeyreğinde getirmeye hazırlanıyordu. Serinin diğer modellerine göre uygun bir fiyata gelmesi beklenen ve geçtiğimiz günlerde gelen haberlere göre şimdiye kadar tanıtılan en uygun amiral gemisi olduğu belirtilen Galaxy S21 FE, görünüşe göre bir süre meraklı gözlerle buluşamayacak.

Bildiğiniz gibi özellikle otomotiv ve teknoloji sektörlerini sarsan küresel bir kriz var, çip krizi. Görünüşe göre Galaxy S21 FE, tıpkı son birkaç aydır otomotiv endüstrisinde olduğu gibi akıllı telefonlar gibi farklı sektörleri vurduğu söylenen çip krizinden etkilenen ilk telefon olacak. Bazı kaynaklardan yapılan açıklamalara göre Samsung, Galaxy S21 FE'nin üretimini askıya aldı.

Tedarik ortaklarına verilen siparişler iptal edildi:

FrontTron'un Twitter'daki gönderisinde, etnews'in haberine dayanarak, Samsung'un Galaxy S21 FE üretimini aniden durdurduğu haberi sektör kaynakları tarafından doğrulandı. Buna göre, 11 Haziran'da Samsung, tedarik ortaklarına Galaxy S21 FE üretiminin askıya alındığını bildirdi ve siparişleri iptal etti. Samsung ayrıca dolaşımdaki veya üretimdeki envanter hakkında bilgi istedi.

Edinilen bilgiye göre Samsung'un işlemcileri katlanabilir telefonlara aktarmış olacağı söyleniyor. Yeterli yarı iletken bulunamaması, doğal olarak Galaxy S21 FE üretiminin askıya alınmasıyla sonuçlanıyor.

Samsung'dan bu konuda henüz bir onay gelmedi, ancak sektörün genel durumuna ve sürekli büyüyen çip krizine bakarsak, durum çok düşük görünmüyor. Kriz çözüldükten sonra Galaxy S21 FE'nin üretime girmesi mümkün, ancak bu tedarik sıkıntısının telefonun büyük bir gecikmeyle gelmesine neden olacağı anlaşılıyor.

Yorumlar
Ahmet Asım Karakuş
S21 ailesinden esinlenilmiş sanki biraz :D
Cevapla
Hasan
O kadar çok model üretiyorki kendi mühendisleri bile her yıl nekadar model üretildiğini bilmiyordur mide bulandırıcı bu kadar çok model çıkar 1 yıl güncelleme ver tamam
Cevapla
Vesim ünal
Xaomi seni teprik ederim çok güzel telefon üretiyında ama kulak lik da olsa iyi olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.