Mobil

Xiaomi kamera tasarımını yeniliyor işte yeni patentler

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimler arasında yer alan Xiaomi kamera tasarımını yenileme kararı aldı. İşte yeni tasarım.

Xiaomi kamera tasarımını yeniliyor işte yeni patentler

Yükselen satış grafiğiyle dikkatleri üzerine çeken Xiaomi tasarım çizgisini yenileme kararı aldı. Yeni tasarım çizgisi genel itibariyle beklentileri karşılıyor. Peki Xiaomi neden böyle bir karar aldı?

Aslına bakılırsa son dönemde satışa sunulan pek çok Xiaomi modeli birbirine benzer tasarım çizgilerine sahipti. Dolayısıyla öyle önemli bir farklılık söz konusu değildi.

Her telefonda benzer bir tasarım çizgisinin olması, ister istemez kullanıcıların içindeki heyecanı söndürüyor. Daha doğrusu kullanıcılar yeni bir telefon almaya çok da sıcak bakmıyorlar.

Bu durumu fark eden Xiaomi yetkilileri tasarım çizgisini farklılaştırarak kullanıcıların heyecanını canlı tutma amacındalar.

Xiaomi kamera tasarımını yeniliyor işte yeni patentler

Şimdi gelelim Xiaomi'nin yeni tasarım çizgisine. Geçtiğimiz gün iki yeni görsel sızdırıldı. Dilerseniz bu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Açık konuşmak gerekirse tasarım çizgisinin hayli yenilikçi olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım Xiaomi'nin bu yenilikçi planları gerçekten de müşterilerin heyecanını arttırabilecek mi?

Hali hazırda zaten Xiaomi'nin satış rakamları rakiplerine oranla yüksek. Eğer tasarım çizgisinde de ufak bir hareketlenme olursa ve bu hareket tutarsa, mobil pazarda liderliği alması çok da uzak bir ihtimal değil.

Elbette bu hemen olacak bir şey değil. Hali hazırda zirvede Samsung yer alıyor. Bir dönem Huawei Samsung'u zorlamış fakat geçmeyi başaramamıştı. Zaten sonrada Çinli üretici Amerika amgargosuyla karşılaşmıştı.

Yorumlar
Türkgücü
Ulan kamera dediğin telefonun ortasında olur. Kaç yıldır bütün markalar sol köşeye kamera koyuyor. Çoğu insan fotoğraf diye parmaklarını çekiyor. Nokia zamanında bu işi en iyi yapandı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.