Mobil

Galaxy S22 Ultra yeni kalemiyle adeta parmak ısırtacak

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S22 Ultra, geliştirilmiş S Pen’i ile en güçlü tabletlere kafa tutacak.

Galaxy S22 Ultra yeni kalemiyle adeta parmak ısırtacak

Akıllı telefonlarda kalem desteği denildiği zaman akla ilk gelen marka Samsung, Samsung’da akla gelen ilk model ise Galaxy Note serisiydi. Evet di’li geçmiş zamanla konuşuyoruz çünkü artık bildiğiniz üzere Güney Koreli teknoloji devi Note serisinin üretimine son vererek, kalem destekli telefon modellerini de “S” serisinin bünyesinde topladı.

Samsung’un üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda piyasaya süreceği yeni amiral gemisi serisi olan Galaxy S22’de kalem desteği ile karşımıza çıkacak olan model ise Galaxy S22 Ultra olacak.

Elbette ki bu telefon birçok özelliği ile dikkat çekip, daha şimdiden bin bir türlü karşılaştırmanın baş kahramanı konumunda. Ancak Note serisinin sonlandırılmasına üzgün olan ve akıllı telefonlarda kalem desteğini seven teknoloji meraklılarının en çok bekledikleri şey, şüphesiz yeni S Pen’in özellikleri.

İşte bugün ortaya çıkan bir bilgi, bu kitleyi fazlasıyla mutlu edecek gibi görünüyor. Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir Youtube kanalı tarafından paylaşılan bilgiye göre, Samsung Galaxy S22 Ultra’da kullanılan yeni S Penin gecikme süresi sadece 2,8 ms. Galaxy Note 20’de kullanılan S Pen’in gecikme süresinin 9 ms olduğu düşünüldüğünde, bu tam 3 katlık bir gelişim manasına geliyor.

Samsung’un amacı, S Pen ile geleneksel kalem kağıt algısını yakalayabilmek ve yıllardır süregelen “normal kalem gibi değil gecikme var” eleştirilerine nihai bir son vermek.

Yorumlar
Cihat
Başlık absürt
Cevapla
ünal
ısıra, ısıra iki elimde de ısıracak parmak kalmamıştır gurban...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.