Mobil

Galaxy S23 serisi tüm rekorları alt üst etmeye devam ediyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından 1 Şubat’ta tanıtılan Galaxy S23 serisi yoluna rekorlarla devam ediyor.

Galaxy S23 serisi tüm rekorları alt üst etmeye devam ediyor

Samsung Galaxy S23 serisi oldukça uzun bir süre sızıntılarla gündeme gelmiş ve nihayet takvimler 1 Şubat 2023’ü gösterdiğinde ise resmen karşımıza çıkmıştı. Akıllı telefon camiasının büyük ilgi gösterdiği bu seri; Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra modellerinden oluşurken, tüm bu cihazlar arasında en çok ilgi çekenin Galaxy S23 Ultra olduğu tartışılmaz bir gerçekti. İşte Samsung’un anavatanı Güney Kore’den gelen ön sipariş rakamları da bu gerçeği bir kez daha teyit etmiş oldu.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk günden bu yana Samsung Galaxy S23 serisi için alınan ön sipariş adeti toplamı 1,09 milyonu buldu. Bu Galaxy S serisi için gerçek bir rekor manasına geliyor. Nitekim bir önceki seri olan Galaxy S22’de toplam ön sipariş adeti 1,01 milyon adet olarak gerçekleşmişti. Aslında Galaxy S22’de bu sayıyla rekor kırmıştı ancak bu rekoru elinde uzun süre tutamadı.

Galaxy S23 serisi tüm rekorları alt üst etmeye devam ediyor

Öte yandan tüm zamanların rekoru hangi seride diye merak ediyorsanız onu da belirtelim. Samsung serileri içerisinde en çok ön sipariş alan seri 2019 yılında satışa sunulan Galaxy Note 10’du. Nitekim bu telefon tam 1,4 milyon adet ön sipariş almıştı. Ancak Galaxy S23 serisinin bu rekoru kırıp kıramayacağını söylemek için henüz erken çünkü hala ön sipariş alımı devam ediyor.

Son olarak Samsung yaptığı açıklamaya göre, toplam siparişlerin %60’lık kısmını Galaxy S23 Ultra, %25’lik kısmını Galaxy S23 ve %15’lik kısmını ise Galaxy S23 Plus oluşturuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.