Galaxy S23 serisindeki kamera hataları can sıkıyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisi modellerindeki hataları düzeltmek için önemli bir güncelleme paketi üzerinde çalışmaya başladı.

Galaxy S23 serisindeki kamera hataları can sıkıyor!

Samsung'un son amiral gemisi Galaxy S23 serisi, kullanıcılardan karışık tepkiler alıyor devam ederken, gelen şikayetler daha çok telefonun kamera optimizasyonuna odaklanıyor. Güvenilir duyumcu Ice Universe'un attığı bir tweet'e göre, Samsung bu sorunları ele almak için "büyük güncelleme" hazırlıyor.

Galaxy S23 serisi kameralarının en büyük sorunlarından biri, görüntü çözünürlüğünü azaltarak gürültüyü azaltmak ve dinamik aralığı artırmak için görüntü öğelerini birleştiren piksel birleştirme teknolojisini tam işlevsel hale getirememek. Ancak, bu özellikle birlikte, kullanıcılar hala bulanık fotoğraflar, deklanşör gecikmesi ve Gece Modu sorunları yaşadıklarını da bildiriyorlar.

Bir Reddit kullanıcısı bu durum için "S23 Ultra'yı ne kadar uzun süre kullanırsam, Samsung'un gerçekten kötü bir telefon yaptığını hissetmeye başlıyorum" yorumunu yaptı. Başka bir kullanıcı ise "Samsung müşterilerinden çok uzak. Bu deklanşör gecikmesi sorunu o kadar uzun süredir var ki, nasıl çözülmediği açıklanamaz" şeklinde ekliyor.

Galaxy S23 serisindeki kamera hataları can sıkıyor!

Neyse ki, Samsung bu sorunların üstesinden gelmek için bir kamera optimizasyon güncellemesi üzerinde çalışıyor. Duyumcu Ice Universe, Night Modu'nun da yakında gelecek güncellemeyle iyileştirilecek özellikler arasında olduğunu öne sürdü.

Galaxy S23 serisinde, birincil kamera olarak 50 MP, ultra geniş açılı kamera olarak 12 MP, 3x optik zoom ile 10 MP Telefoto kamerası ve özçekimler için 12 MP ön kamerası bulunuyor. Galaxy S23 Ultra, 200 MP birincil kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 10 MP Telefoto lensi, biri 3x optik zoom, diğeri 10x optik zoom ile 10 MP Periskop lensi ve ön tarafta 12 MP selfie kamerası ile birlikte geliyor.

Yeni bir telefon serisi çıkardıktan sonra telefon üreticileri genellikle sorunları ele almak için güncellemeler yayımlarlar. Bu nedenle, Samsung'un Galaxy S23 serisinin kamera sistemini optimize etmek için çabaları şaşırtıcı olmayabilir. Ancak, kullanıcılar yakında gelecek güncellemenin endişelerini ele alıp Galaxy S23 serisinin kamera performansını iyileştirip iyileştirmeyeceğini merakla bekliyorlar.