Galaxy S23 tanıtım tarihi bu kez Samsung'dan sızdı

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung Galaxy S23 ne zaman tanıtılacak! Doğrudan Samsung'dan gelen bir ızıntı, kesin tarihi ortaya koymuş gibi görünüyor. İşte ayrıntılar...

Galaxy S23 tanıtım tarihi bu kez Samsung'dan sızdı

Samsung Galaxy S23'ün potansiyel tanıtım tarihi hakkında aylarca yapılan tahminler ve ortaya çıkan söylentilerin ardından, en sonunda 1 Şubat Çarşamba günü takvimlerde güvenle işaretlenebilir gibi gözüküyor.

Samsung bu tarihi resmi olarak açıklamış olmasa da, SamMobile tarafından bildirildiği üzere Samsung Kolombiya sitesinde 1 Şubat için Galaxy Unpacked teaser’ı yayınladı. Ancak teaser şu anda kaldırılmış gibi gözüküyor.

Tarih belli oldu

Samsung Estonya sayfası ise, yine 1 Şubat'ı işaret eden bir görsel yayınladı. Dahası, bu görselde Galaxy S23'ü ön sipariş edenlere Buds 2 Pro kulaklıkların hediye edileceğinden de bahsediliyor.

Resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, resmi bir açıklamaya yeterince yakın olduğumuz söylenebilir. Aynı tarihe işaret eden güvenilir kaynaklardan gelen önceki söylentilerle de uyumlu olmasından dolayı, 1 Şubat'ın beklenen tarih olacağı kesin gibi görünüyor.

Karşılaştığımız söylentiler ve sızıntılar düşünüldüğünde, bu tanıtımın büyük bir sürpriz sunmayacağı söylenebilir. Tasarım açısından, serideki üç telefon da arkasındaki yükseltilmiş kamera lensleri ile Ultra modelini takip edecek gibi görünüyor.

Ultra model söz konusu olduğunda, kamera yükseltmeleri hakkında da pek çok iddia gördük. Söylentilere göre, hem iyi hem de zayıf aydınlatma koşullarında çekilen fotoğraflar ve videoların her zamankinden daha iyi olması bekleniyor.