Samsung'un giriş seviyesi modelinin özellikleri netleşti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli Galaxy A23’ün özellikleri sızdırıldı.

Samsung'un giriş seviyesi modelinin özellikleri netleşti

Samsung’u rakiplerinden ayıran en önemli fark, bu şirketin onlarca farklı sektörde aynı anda ürün geliştirebilmesidir. Sadece akıllı telefon sektöründe bile her sene onlarca farklı modeli satışa sunan Samsung, bir taraftan amiral gemisi serisi olan Galaxy S23 üzerindeki çalışmalarını tamamlamaya çalışırken, diğer bir taraftan ise daha uygun fiyatlı modellerinin gelişimi için mesai harcıyor. Güney Koreli teknoloji devinin üzerinde çalıştığı cihazlardan biri de Galaxy A23 5G.

Uygun bir fiyattan satışa sunularak, sektördeki bütçe dostu telefonlar listesine eklenmesi beklenen Galaxy A23 5G’nin sızdırılan özelliklerine baktığımızda, bu telefonun karşımıza 6,6 inç büyüklüğünde 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde 90Hz LCD ekran ile çıkacağını anlıyoruz.

Samsung Galaxy A23’ün özellikleri ifşa oldu, işte detaylar

Gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alması beklenen telefon bu telefon, işlemci kümesini 6GM RAM + 64GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyecek.

Telefonun arka yüzeyinde 50MP + 5MP + 2MP + 2MP’den oluşan dörtlü bir kamera kurulumu bulunacakken, cihazın ön yüzeyinde ise 8MP’lik tek bir lensin olması bekleniyor. Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alması beklenen telefonun 25Whızlı şarj teknolojisiyle satışa sunulacağı iddia edilirken, telefonun muhtemel satış fiyatı ya da kesin çıkış tarihi hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.