Mobil

Galaxy S24’e ilişkin gelen ilk bilgiler akıllı telefon kullanıcılarını mutlu edebilir

Samsung için yılın en kritik günlerine artık sayılı bir zaman kalmışken, daha şimdiden Galaxy S24 serisi hakkında bilgilerin gelmeye başladığını söyleyebiliriz.

Galaxy S24’e ilişkin gelen ilk bilgiler akıllı telefon kullanıcılarını mutlu edebilir

Akıllı telefon sektörü oldukça dinamik bir yapıya sahip. Öyle ki tüm yıl beklenen bir telefonun tanıtımının üzerinden günler geçtikten sonra bile bir sonraki model hakkında bilgiler gelmeye başlayabiliyor Bu durumu daha önce Apple etkinliklerinde birçok defa görmüştük. İşte şimdi de benzer durum Samsung Galaxy S serisi için geçerli.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılacak olan cihazlar arasında en önemlisi tabi ki Galaxy S23 serisi. Birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından merakla beklenen bu cihazlara ilişkin henüz tüm detayları bile öğrenememişken, daha şimdiden serinin bir sonraki modeli olan Galaxy S24 hakkında söylentiler gelmeye başladı.

Galaxy S24’e ilişkin gelen ilk bilgiler akıllı telefon kullanıcılarını mutlu edebilir

Bilindiği üzere Samsung, uzun yıllar boyunca Galaxy S modellerinde iki versiyonlu bir yapı izlemiş ve içlerinde ülkemizin de bulunduğu bazı bölgelere Exynos yonga setine sahip cihazları gönderirken Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne ise gücünü Snapdragon’dan alan telefonları yollamıştı.

Galaxy S22 serisiyle birlikte bu ayrımı çok daraltan ve yalnızca Afrika’ya Exynos modellerini gönderen Samsung, Galaxy S23 serisiyle birlikte ise tüm dünyaya yalnızca Snapdragon yonga setinden güç alan telefonlarını gönderecek. Bununla birlikte Galaxy S24 serisinde de aynı stratejinin uygulanmaya devam edileceği öğrenildi. Buna göre Güney Koreli teknoloji devi, henüz Exynos yonga setlerinin istenilen performans ve verimlilik seviyelerine ulaşmaması nedeniyle, bir sonraki seride de kesin olarak yoluna Snapdragon ile devam etmeye karar verdi. Tabi bu bilginin hala söylenti statüsünde olduğunu ve bu bilginin teyit edilebilmesi için önümüzde uzun bir bekleme süresinin bulunduğunu hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.