Mobil

Galaxy S3'e Android 4.3 ile birlikte gelen yenilikler neler?

İşte milyonlarca S3 kullanıcısının sevindiği o yenilikler!

Galaxy S3'e Android 4.3 ile birlikte gelen yenilikler neler?

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy S3 kullanıcıları için 21 Ocak tarihinde vereceği güncellemeyi 20 Ocak tarihinde göndererek Türkiye'deki kullanıcılara ufak bir sürpriz yaptı. Milyonlarca kullanıcı geçtğimiz saatlerde Galaxy S3 modeli telefonlarında Android 4.3 Jelly Bean kullanma sevincini yaşarken, gelen yeniliklerden pek de haberdar değiliz.

Bu haberimizde sizlere Galaxy S3'e gelen Android 4.3 Jelly Bean ayrıcalıklarından bahsedeceğiz. Öncelik S3 kullanıcılarının en çok merak ettiği güncellemenin Galaxy Gear olduğunu belirtmek gerekir. Samsung'un dün yolladığı güncellemeyle birlikte gelen yeni ROM'da Gear desteği yer alıyor, kişi artık S3'üyle birlikte Galaxy Gear'ını kontrol edebilecek. 

1390325999_409234.jpg

Telefonun 0 fiyatının 1.000 lira ile 1.300 Türk Lirası arasında değiştiğini de göz önünde bulunduracak olursak bir akıllı saate 800 TL vermek ne kadar mantıklı orası da ayrı bir tartışma konusu tabi. Yeni temasıyla birlikte S3, S4'ten çok da farklı değil aslında. Diğer yandan arayüzdeki yeniliklerin tamamı baştan sona stabilize edilmiş olup, bir önceki güncellemeden daha farklı bir deneyim sunuyor.

Android 4.3 Güncellemesi ve Değişiklikler!

-TRIM desteği (cihazı çok daha hızlı yapıyor) 
-Galaxy S4 teması
-Yeni Samsung Klavye 
-GPU sürücüleri
-Yeni Kilit ekranı: Çoklu Widget'lar, dalgalanma etkisi geliştirmeleri
-Yeni Ekran modları
-Daydream 
-Sürüş modu
-Actionable bildirimleri 
-Move-to-SD-kart özelliği 
-Yeni Kamera modu
-Bildirim Merkezine yeni eklemeler
-Tamamen yenilenen UI (Sekmeli arayüz - Aynen Galaxy S4'deki gibi) 
-Sesli kontrol uygulaması ( Galaxy S4 özelliği)
-Tam ekran uyumlu Samsung uygulamaları
-Galaxy S4 de olduğu gibi yeni S-Voice

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.