Mobil

Galaxy S3'e Android KitKat neden gelmeyecek? İşte cevabı!

Samsung, Galaxy S3'e Android 4.4 KitKat güncellemesini neden yapmayacak?

Galaxy S3'e Android KitKat neden gelmeyecek? İşte cevabı!

Birkaç gün önce Samsung, ABD'de resmi bir açıklama yaparak, Android 4.4 KitKat güncellemesi alacak cihazlarını açıklamıştı. Bu listede Galaxy S3’ün hem kendi hem de mini modeli yer alıyordu. Ancak bugün Polonya’da açıklanan listede Galaxy S III yer almıyordu. Peki bunun nedeni neydi?

Galaxy S III’ün Amerika listesinde olupta Polonya listesinin olmayışının nedeni bu Android sürümünün Galaxy S III’ün LTE versiyonunda olup, uluslararası versiyonunda olmayacağını gösteriyor. Bunun sebebi olarak ise cihazın RAM özelliğinin yetersiz olması olarak belirtiliyor.

Ama Google’ın Android 4.4 KitKat işletim sistemi tanıtıldığında 512 MB RAM özellikli cihazları bile destekleyeceği söyleniyordu, 1 GB RAM özelliği ile Galaxy S III, bu güncellemeyi nasıl alamaz? Söylenenlere göre Samsung’un Touchwiz arayüzü özelliği çok yer kapladığı için Galaxy S III’ün güncellemeyi alması için yeterli RAM özelliği kalmıyor.

1392912974_s3.jpg

Peki LTE sürümü neden alıyor?

Yapılan açıklamaya göre Samsung’un Galaxy S III akıllı telefonunun Amerika ve Kanada’da piyasaya sürdüğü LTE sürümlerinde 2 GB RAM özelliği bulunuyor. Bu yüzden de Android KitKat güncellemesini alabiliyor.

Ancak başka bir çelişki ise Galaxy Grand modelinin de 1 GB RAM özelliğine sahip olmasına rağmen bu güncellemeyi alacak olması. Belki de neredeyse iki yıllık bir akıllı telefon olan Galaxy S III, donanımıyla yeterli gelmiyordur. Son olarak bu açıklama tüm ülkeler için değil Polonya için geçerli olmak üzere ifade edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.