Mobil

Galaxy S4 mini için Android 4.3 güncellemesi ne zaman?

Samsung çok kısa süre içerisinde Android 4.3 güncellemesi kapsamına yeni bir telefon daha ekleyecek.


Samsung halihazırda 2012 ve 2013 yılı amiral gemi modelleri (Galaxy S3, Galaxy S4 ve Note 2) için  Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını dünyanın birçok noktasında sürdürüyor. Çok yakında ise bu listeye Galaxy S4 mini'nin eklenmesi bekleniyor. Kanadalı taşıyıcı Bell cephesinden elde edilen bir belge Galaxy S4 ve Galaxy S4 mini modelleri için Android 4.3 güncellemesinin 23 Kasım'da başlayacağını gösteriyor. Galaxy S4 için güncelleme birçok noktada başladı, ancak Galaxy S4 mini'ye ilişkin ilk defa somut bir bilgi elde ediliyor.

1385105937_bell-gs4.png

Belgeye göre güncelleme bir iki gün içerisinde başlayacak ve muhtemelen kademeli olarak diğer ülkelere ulaşması da sağlanacak. Güncellemeye ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. Güncelleme neticesinde Galaxy S4'e sunulan yeniliklerin büyük bölümü Galaxy S4 mini için de yayınlanacak. 

1.7GHz'de çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemci, 4.3-inç boyutunda qHD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 1.5GB RAM, 1.900mAh kapasiteli batarya, 8GB ROM ve 8MP çözünürlüklü arka kamera Galaxy S4 mini'nin önce çıkan teknik özellikleri. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.