Mobil

Galaxy S4 rekor bekliyor

Analistler telefon henüz satışa sunulmadan elde edeceği satış rakamları üzerine tahminler yürütüyor.

Galaxy S4 rekor bekliyor

Mobil dünyasının tartışmasız bir numarası olan Samsung, 2012 yılında Galaxy S III ile kırdığı satış rekorlarını yeni yılda Galaxy S4 ile gerekleştirmek istiyor. Geçtiğimiz yıl 400 milyondan fazla telefon satışı gerçekleştiren Güney Koreli şirketin endüstri kaynaklarına göre 2013 yılında 500 milyon barajını zorlayacağı ön görülüyor.

Elbette söz konusu rakamın ulaşılmasına en büyük katkıyı Galaxy S4 yapacak. Galaxy S serisinin her yeni üyesinde çıtayı yükselten Samsung, telefon için ilk 10 milyonluk partiyi mayıs başında satışa sunmaya hazırlanıyor. Ön siparişlerden anlaşıldığı kadarıyla yoğun bir taleple karşılaşacak Galaxy S4, ilk partiyi kısa süre içerisinde tüketecektir.

Telefon henüz resmiyet kazanmadan kimi analiz şirketleri Galaxy S4’ün elde edeceği satış rakamı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kimi kaynaklar 100 milyon gibi uçuk bir rakamı telaffuz ederken, kimi analistler ise daha dengeli rakamlar belirledi.
1365750946_samsung-galaxy-s4.jpg

Galaxy S4’ün satışa sunulmasına günler kadı ve Fransız JPMorgan analiz firması telefonun elde edeceği satış rakamları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Analiz şirketinin her ay 10 milyonluk bir üretim kapasitesine sahip Samsung’un genel anlamda 80 milyon satışa ulaşabileceğini aktarıyor. Söz konusu rakam Galaxy S4’ü Android ekosisteminin en çok satan telefonu yapacaktır. Geçtiğimiz yıl haziran ayında satışa sunulan Galaxy S III’ün 9 ay gibi bir sürede 50 milyon satış rakamına ulaşması, Galaxy S4 cephesindeki beklentileri yükseltmekte. 155 ülkede çeşitli perakende şirketleri ve 327 operatör aracılığıyla satışa sunulacak telefonun, oluşturulacak pazarlama ve reklam stratejisi ile 80 milyon rakamını geride bırakması yüksek ihtimal.

Yorumlar
remky
haci fakirlik işte anla pek isimiz olmadigi icin o paralarla haklisin trilyon dolar cok abartmisim ama demek istedigimi sen anladin
Cevapla
hacı
Reklama trilyon dolar mı veriyorlar:) senin trilyon doların ne kadar oldugundan haberin yok heralde:) sirketin cirosu zaten 80 milyar dolar falan:)
Cevapla
remky
arkadaşlar hala anlayamadınız galiba adamlar trilyon dolar reklama para veriyorlar tabiki de satarlar....s2 sattı.....s3 sattı....s4....satacak....bu 2*2=4....GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ......SAMSUNG KADAR REKLAMA PARA HARCAYAN Bİ ŞİRKET VARSA GÖSTERİN....BEN DE BİLEYİM...
Cevapla
Aynn motorları Google satın aldi
Cevapla
Misafir
Samsung ruyasinda gorur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.