Mobil

Galaxy S4 satışları nasıl gidiyor?

Son dönemde satışların istenilen seviyede olmadığına ilişkin iddialara Samsung cephesinden açıklama geldi.

Galaxy S4 satışları nasıl gidiyor?

Nisan sonu itibariyle 60 ülkede satışa sunulan Galaxy S4, henüz bir aylık süre dolmadan 10 milyon satış rakamına ulaşmış ve önemli bir rekorun sahibi olmuştu. Genel anlamda 80 milyon satış elde edileceği bildirilen Galaxy S4 cephesinden son gelen değerlendirmeleri ele alacak olursak; Amerikalı yatırım bankası JP Morgan kısa süre önce kamuoyuna sunduğu raporda Galaxy S4 satışlarının beklentilerin altında seyrettiği ve bu sebeple şirkete ait hisse değerlerinde %6’lık bir düşüşün yaşanmasına sebep olduğunu bildirmişti.

1371190426_galaxy-s4-by-samsung-010.jpg

Söz konusu raporda Samsung’un her çeyrekte beklenti içerisinde olduğu satış adetlerinde düzenleme yaptığı ve ön görülen satış rakamlarının çeyrek bazında 20 milyon seviyesine düşürüldüğü iddia edilmişti. Konuya ilişkin açıklama şirket CEO’su ve aynı zamanda Samsung Mobile Başkanı JK Shin’den geldi. Shin, yatırım bankasının hazırlamış olduğu raporu eleştirerek, bu durumun gerçeği yansıtmadığını ve Galaxy S4 satışlarının oldukça iyi seviyede olduğunu belirtti. Bu sebeple yatırım bankasının raporunda düzenleme yapabileceğini ifade etti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.