Mobil

Galaxy S4'e Android 5.0 Lollipop güncellemesi nasıl yüklenir?

Odin aracılığıyla Galaxy S4'e Android 5.0 güncellemesini yüklüyoruz.

Galaxy S4'e Android 5.0 Lollipop güncellemesi nasıl yüklenir?

Samsung, Galaxy S4 için Android 5.0 güncellemesini geçtiğimiz günlerde ülkemiz kullanıcılarıyla buluşturdu. İlgili habere ve güncellemenin getirdiği yeniliklere  göz atabilirsiniz. Güncelleme henüz size ulaşmadıysa ya da  I9500 model numarasına ait Galaxy S4 telefonunuzda Türkiye ROM'unu kullanmak istiyorsanız yüklemi işlemini Odin aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Galaxy Note 3'ün için hazırlamış olduğumuz yükleme rehberine ise  göz atabilirsiniz. 

Not: Yükleyeceğiniz ROM (FirmWare) Samsung tarafından yayınlanan orijinal bir yazılımdır. Dolayısıyla cihazınızın garantisi hiçbir şekilde etkilenmeyecektir. Lütfen yükleme talimatını dikkatli okuyun.

Uyarı: Yükleyeceğiniz ROM tek dosyadan oluşuyor. Tek dosyalı firmware sürümleri yüklendikten sonra çoğunlukla eski verileriniz silinmez ancak her ihtimale karşı yükleme işlemi öncesinde önemli bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz.  Biz yine de cihazın yedeğini almanızı öneririz. Zira yükleme sonrası telefonu fabrika ayarlarına almak daha iyi bir Android 5.0 deneyimi sunacaktır.

 Galaxy S4 Android 5.0 Lollipop Yükleme Talimatı

1- Buradan ya da Buradan (üyelik gerekiyor) Galaxy S4 için yayımlanan resmi Türkiye ROM'unu indirin.

2- Buradan ya da Buradan Odin ROM yükleme aracını indirin.

3- İndirdiğiniz ROM ve Odin dosyasını ZIP'ten çıkarın, masaüstüne ya da masaüstünde açtığınız bir klasöre taşıyın. 

4- Telefonunuzu kapatın. Telefonunuzda Home + Güç + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basarak Download modunu açın. Karşınıza gelen uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin. Telefonunuz şimdi Download Modu'nda.

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Dilerseniz direkt buradan Samsun Mobile Driver'ı indirebilirisiniz. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı)  Odin üzerinde yer alan AP bölümüne yerleştirin. ID:COM yazan bölümün altındaki kutucuklarda com port numarası belirecektir.

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

1438512699_65cd36c37c01225.jpg600x600.jpg

6-Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi 3-5 dakika kadar sürecektir. Ayrıca ilk açılış her zamankinden daha uzun sürecektir. 

Uyarı: Bu işlemden sonra eğer telefonunuz sürekli açılış ekranında kalıyor ya da durduruldu hatası alıyorsa; telefonunuzun pilini çıkarıp takın. "Ses Açma + Home + Güç tuşuna basılı tutarak telefonu Recovery Mod'una  alın. Karşımıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelin ve Güç tuşuna basın. İşlemi onaylamak için YES seçenğini seçmeniz gerekiyor. İşlem tamamlandıktan sonra Reboot System Now seçeneğine gelin Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.

Yorumlar
tamer
üye olamıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.