Mobil

Galaxy S5 Türkiye'de ön siparişte!

724tikla.com sitesi telefonun satış işlemine başladı.


Samsung'un geçtiğimiz ay düzenlenen Dünya Mobil Kongresi'nde duyurduğu Galaxy S5 11 Nisan itibariyle dünyanın birçok ülkesinde raflardaki yerini alacak. Halihazırda Avrupa ve Amerika'da birçok noktada ön siparişe açılan telefonda en çok merak edilen  hususların başında ülkemiz fiyatının ne kadar olacağı geliyor. Artan dolar kuruna bağlı olarak telefonun Galaxy S4'ün giriş fiyatı olan 1.999 liradan daha yüksek bir fiyata satılacağı ön görülse de, Güney Kore kaynaklı bazı haberlerde ise Galaxy S5 fabrika çıkış fiyatının Galaxy S4'ten daha ucuz olacağı şeklindeydi.  Konuya ilişkin haberimize göz atabilirsiniz.

1395820037_44.jpg

Galaxy S5 ülkemizde henüz herhangi bir taşıyıcı tarafından ön siparişe açılmadı ancak 724tikla.com sitesi Galaxy S5 için ön sipariş sürecini başlatarak telefonun Türkiye fiyatı hakkında ilk ipucunu verdi. Telefon 14 Nisan'da stoklarda ve olacak. Telefon için belirlenen ön sipariş fiyatı ise 1.999 lira, yani Galaxy S4'ün giriş fiyatı ile aynı. Dolar kurunda bu denli bir yükseliş yaşanmasaydı, Samsung'un üst sınıf akıllı telefonu rakiplerine oranla daha agresif bir fiyattan ülkemize giriş yapabilirdi.

Galaxy S5'in fiyatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.