Mobil

Galaxy S5'in bu özelliği, akıllı telefonların içinde en iyisi!

Samsung Galaxy S5'in bu özelliği diğer akıllı telefonlara göre daha iyi.

Galaxy S5'in bu özelliği, akıllı telefonların içinde en iyisi!

Samsung, her Galaxy S ve Galaxy Note serisi ile birlikte AMOLED ekran teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. DisplayMate sitesine göre şirket, Galaxy S5 üzerinde kullandığı AMOLED ekran ile şimdiye kadar en iyi ekranını üretti.

DisplayMate testlerine göre Samsung'un yeni amiral gemisi üzerindeki ekran ile mevcut telefonların ekranları karşılaştırıldığında, özellikle renk doğruluğu, parlaklık seviyeleri, görüş açıları gibi ekran özelliklerinde Galaxy S5’in ekranında diğerlerine göre en iyi genel ekran mevcut.

1396335828_galaxy-s5-tuttoandroid31.png

Galaxy S5 ekranı Sinema Modu açıkken herhangi bir akıllı telefon veya tablet için en doğru renklere sahip bulundu ve otomatik parlaklık seçeneğinde parlaklığı 698 nit ulaşma yeteneğine sahip. Aynı zamanda şimdiye kadar DisplayMate tarafından yapılan testlerde en parlak ekran oldu.

Samsung'un OLED teknolojisi toplam güç verimliliği konusunda LCD ekranlara kıyasla zayıf bir nokta olmaya devam ediyor olsa da, Galaxy S5’in OLED ekranı, daha verimli güçte. Hatta cihazın Galaxy S4’e göre yüzde 27 daha verimli olduğu görüldü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.