Mobil

Galaxy S5'in ekran boyutu şekilleniyor!

Güney Kore kaynaklı haberler telefonun ekran boyutunu net şekilde ortaya koyuyor.

Galaxy S5'in ekran boyutu şekilleniyor!

Mart ya da nisan döneminde tanıtılması beklenen Galaxy S5'e ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Güney Kore'nin en büyük GSM operatörlerinden LG U+'ın web sitesinde yayınlanan yeni bir Samsung telefonunun Galaxy S5 olduğu tahmin ediliyor. SM-G900L kod numarasına sahip cihaza ait herhangi bir görsele yer verilmese de, bazı özelliklerin listelendiğine şahit oluyor.

1391068019_1.jpg

Söz konusu operatörün yayınladığı belgede Galaxy S5'in 5.1-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Telefon ayrıca Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak. İşlemci detayları henüz şekillenmeyen telefonda ekran boyutunda bir miktar büyüme zaten beklenen bir gelişmeydi. Samsung'un Galaxy S serisinin her yeni üyesinde ekran boyutunu bir miktar büyütmesi de buna kanıt olarak gösteriliyordu. Özellikle Galaxy S4'te ekran büyütülmesine rağmen kasa ebatları Galaxy S3 ile aynıydı ve Galaxy S5'te de benzer bir durumun yaşanması bekleniyor.

Telefona ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

1391068030_2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.