Mobil

Galaxy S5'in Pil Testi Sonuçlarına Oldukça Şaşıracaksınız.

Samsung pil gücü konusunda bu sefer kendini aşmış!

Galaxy S5'in Pil Testi Sonuçlarına Oldukça Şaşıracaksınız.

Akıllı telefonların vazgeçilmezi şarj sorunu birçok kişinin telefonlarını tam ekran parlaklığında hiç görememelerine sebep olurken; pili bitmesin diye şekilden şekile kendimizi soktuğumuz anların fazlalığı artık hayatımızın büyük bir parçası. Şarj cihazıyla gezen bir nesil olduk bilmem farkında mısınız? Ben şahsen hem arabamda; hem işimde hemde evimde sürekli telefon şarj eden biri oldum. Bilmem bu konuda siz nasıl davranıyorsunuz.

Akıllı telefonların her yıl işlemcileri, grafik birimleri, Ram saat hızları artarken pillerin donanım oalrak aynı kalması ve bu teknolojinin bir türlü gelişememsini anlamakta oldukça zorluk çekmekteyiz. LG G2'de özel bir pil yaparak bu sorunu belli bir ölçüde gidersede sadece MAH gücünü arttırmanın bir çözüm olmadığını yapılan testlere göre Samsung çok iyi anlamış olduğunu farketmekteyiz. phonearenanın yapmış olduğu test sonuçlarını gelin birlikte inceleyelim.

1397901340_galaxy-s5-pil-kapasitesi-testi.png

Bu teste göre Samsung Galaxy S5'in pil süresinin tabletlerle yarışır bir noktaya ulaştığını görmekteyiz. Samsung Galaxy S5 tanıtımında yaptığı bir şarjla 10 saat internette gezmek, 12 saat boyunca Full HD film izlemek ve 21 saate kadar 3G şebekesi üzerinden konuşma sürelerinin daha fazlasını verdiğini ve verebileceğini bu testlerden anlamaktayız. Bunun yapılabilmesi için özel bir yazılım kullanan Samsung vaatedilenden daha fazlasını bizlere sunmakta.

PowerXtend adlı bu yazılım 3 farklı pil optimizasyonu sağladığı belirtilmekte. WebXtend ve NavXtend yazılımı ile Galaxy S5 % 25 ile %35 oranında daha az pil tüketirken; GameXtned optimizasyonu ile bu yazılımın yüklü olmadığı telefonlara göre Galaxy S5 oyunlarda %50'ye daha az pil tüketebiliyor. Bu yazılımın getirdikleride testlerde Galaxy S5'in tabletlerin pil güçlerine bile kafa tutabildiğini gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.