Mobil

Galaxy S5'te kullanılacak metal çerçeve sızdırıldı mı?

Elde edilen görseller Samsung'un yeni nesil amiral gemisi modelinde metal malzeme kullanacağını gösteriyor.


Samsung kullanıcılarının Galaxy S ve Galaxy Note serilerinde en fazla eleştirdiği hususların başında plastik kasa geliyor. Üst seviye teknik özellikler donatılan söz konusu telefonların sağlamlaştırılmış plastikten oluşan kasa yapıları görünüm ve tutuş hissiayatı noktasında HTC One, iPhone ve Xperia Z gibi modellerin gerisinde kalıyor.

Samsung'un Galaxy S5 ile birlikte plastik kasa anlayışından vazgeçeceği uzun süreden beri dillendirilen bir gelişme. Hatta üst düzey Samsung yöneticileri konuya ilişkin Güney Kore'de toplantılar yaptığı da biliniyor. Galaxy S5'in mart döneminde tanıtılması bekleniyor ve teknik özellikler aşağı yukarı belli. Yüksek olasılıkla 2K çözünürlüklü ekran, 16MP çözünürlüklü kamera, 3.000mAh kapasiteli batarya, yeni nesil Exynos ve Qualcomm işlemci, SD kart giriş ve metal çerçeve.

1385140319_1.jpg

Evet paragrafın sonunda metal çerçeve ifadesini kullandık çünkü bu defa Samsung'un metal çerçeve kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta bu iddiayı destekleyen görüntülerde internet ortamına servis edilmiş durumda. Samsung'un Galaxy S5'te kullanılacak metal çerçeve için anlaştığı şirketin üretim tesislerinden elde edildiği bildirilen görüntüler, Galaxy S5'i merakla bekleyen Samsung hayranlarını heyecanlandırmışa benziyor.

Söz konusu metal çerçeve 143.8mm uzunluğa ve 72.7mm genişliğe sahip. Telefon hem genişlik hem de uzunluk noktasında Galaxy S4'ten daha büyük hatlara sahip. Telefonun tanıtım tarihi yaklaştıkça daha detaylı görsellerin ortaya çıkması bekleniyor. 

Diğer görsellere sonraki sayfalardan göz atabilirsiniz.
1385140358_2.jpg
1385140367_3.jpg
1385140374_4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.