Mobil

Galaxy S5'te parmak izi okuyucu Home tuşunda olacak

Yaklaşan Galaxy S5 tanıtımı öncesi iddialarda artmaya başladı.


MWC 2014 yaklaştıkça firmaların yeni cihazları ile ilgili iddialarda artmaya başladı. Bu firmaların arasında yer alan Samsung'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S5 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

SamMobile sitesi şimdide firmanın parmak izi tarama sensörünün Galaxy S5'in Home tuşunda olacağı bildirdi. Bu home tuşu önceki modellerdeki gibi fiziksel olacak ve kapasitif düğmeler de aynı şekilde konumlandırılacak. Sammobile'ın kaynaklarına göre Samsung bu parmak izi taarayıcısını cihazın genelinde hayata geçirecek. Yani 8 parmak taraması yaparak her parmak izini farklı bir görev atamak veya kısayol oluşturmak için kullanabileceksiniz. Cihazın kilidini açmak için ise sadece 1 parmak izi yeterli olacak. Eğer söylentiler gerçek olursa kişisel kalmasını istediğiniz içerikleri gizlemenizi mümkün hale getirecek. Ayrıca parmak izinizi kullanarak Samsung hesabınızı doğrulatmanız için kullanıcı adınızı veya şifrenizi girmenize gerek kalmayacak.

1392682317_img20140218010636.jpg

Bu iddiaların ne kadar gerçekçi ve hayata geçirilebilir olduğu şuan belli değil. Bu söylentilerin doğruluğunu yaklaşan MWC 2014'te Samsung'un Galaxy S5 tanıtımında hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.