Mobil

Galaxy S6 ve S6 Edge Android 5.1.1 güncellemesi Türkiye'de

Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcılarının merakla beklediği Android 5.1.1 güncellemesi nihayet ülkemizde yayınlandı.


Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge için ilk olarak Amerika’da hemen akabinde Avrupalı kullanıcılarla buluşturduğu Android 5.1.1 güncellemesi ülkemizde dağıtıma sunuldu. OTA (şebeke) ve Kies üzerinden yayınlanan güncelleme 637MB büyüklüğünde.

Arayüze dair kullanıcılar tarafından rapor edilen birçok hatayı gideren yeni güncellemede öne çıkan yenilikler şu şekilde; güvenlik geliştirmeleri, kullanıcı arayüzünde artırılan kararlılık, Misafir Modu, Hızlı Ayarlar menüsünün altında bulunan S Bulucu ve Hızlı Bağlantı butonlarının devre dışı bırakılması, yüklü temaların hemen altına Tema Mağazası butonunun eklenmesi  ve pil iyileştirmesi.

Güncellemeye ilişkin Samsung tarafından yapılan bazı uyarılar da bulunuyor. Güncelleme yaptıktan sonra güvenlik ilkesinin de güncellenmiş olmasından dolayı eski yazılama dönüş mümkün olmayacak. Samsung ayrıca güncellemenin ardından “Samsung Gear Manager” uygulamasının güncellemesini öneriyor. 

Android 5.1.1 yüklü Galaxy S6 ön inceleme videosu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.