Galaxy S6'da sorun: Galaxy S6 kapalı olduğu halde kamera flaşı sürekli yanık kalıyor!

Galaxy S6'ya şimdiden sahip olan kullanıcılar cihazda büyük sorun ortaya çıktığını ve kamera flaşı telefon kapalı olsa bile sürekli loş bir şekilde yanık kaldığını rapor etti.

Galaxy S6'da sorun: Galaxy S6 kapalı olduğu halde kamera flaşı sürekli yanık kalıyor!

Samsung'un Galaxy S6ve S6 Galaxy Edge için resmi satış tarihi olarak seçtiği 10 Nisan tarihine kısa bir zaman kala cihazlar hakkında sorunlar yaşandığı bilgisi geldi. Şirketin amiral gemisi modellerine şimdiden sahip olan bir kullanıcı tarafından yayınlanan görüntü cihazlarda kamera flaşı sorununun yaşandığını ortaya çıkardı.

Sammobile ve XDA sitesinin iddiasına göre Galaxy S6'ya sahip olan bazı kullanıcıların kamera flaşı ile ilgili sorunları rapor ettiği bildirildi. Kullanıcılar yaşanan sorunun kamera kullanımından ziyade cihaz kapalı iken bile flaşın loş bir şekilde yanmaya devam ettiği ve sürekli yanık kaldığını söylüyorlar.

1428519660_img20150408215447.jpg

Aynı sorunla karşı karşıya kaldığını belirten bir kullanıcı cihazı yeniden başlattığını ancak kamera flaşının cihaz kapalı olduğu halde flaştaki soluk ışığın yanmaya devam ettiğini belirtiyor. Bu sorunu cihazın bataryasını çıkarılıp çözülebileceğini belirten kullanıcı Galaxy S6'da çıkarılamayan bataryanın buna engel olduğunu söylüyor. (Yani Samsung Galaxy S6'yı kapalı iken bile el feneri olarak kullanabileceğiz). Samsung'dan Galaxy S6'da yaşanan bu sorunun donanımsal mı veya bir yazılım güncellemesi ile kolayca  çözülebilecek bir sorun olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmış değil. Eğer sorun donanımsal ise şirketin bu süreçte kullanıcıların gözünde güven kaybı yaşamasına ve şiparişlerin iptali sonucunda büyük zarar edeceği bir gerçek.

Öte yandan Samsung'un bu sorunun zaten farkında olduğu ve bir düzeltme güncellemesi geliştirdiğini ancak bugüne kadar yazılım güncellemesini ilgili sorun için yayınlamadığı ileri sürülüyor. Bakalım ilerleyen günlerde şirket tarafından bu konuda açıklama yapılacak mı? merakla bekliyor olacağız.