Galaxy S7 daha büyük bir ekran ve çift kamera ile gelebilir

Samsung, Galaxy S7'de çift arka kamera modülü kullanacak.

Galaxy S7 daha büyük bir ekran ve çift kamera ile gelebilir

Samsung’un gelecek yılki amiral gemisi telefonu Galaxy S7 hakkında sızıntılar devam ediyor. Güney Kore kaynaklı bir haberde Galaxy S7’nin üretimine ocak ayının sonlarına doğru geçileceği iddia ediliyor. Olası iddialar arasında Samsung’un Galaxy S7’yi mart ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresin'de tanıtacağı da belirtiliyor. 

Samsung Galaxy S7 iki farklı ekran boyutu seçeneği ile gelecek. İlk olarak 5.2 inç ekran genişliğine sahip modelin piyasa sürüleceği ve bir süre sonra 5.8 inç ekrana sahip Galaxy S7 Edge Plus modelinin piyasada olacağı konuşuluyor. İki farklı ekran boyutunun yanı sıra telefonlarda farklı işlemciler de kullanılacak. Samsung'un Galaxy S7'de Qualcomm’un en yeni işlemci seti olan Snapdragon 820 üzerinde son sürat çalışmalar yaptığı gelen bilgiler arasında. Galaxy S7 Edge Plus’ta ise Samsung’un kendi üretimi olan Exynos işlemci yer alacak.

1441985733_tcm9518md-dual-camera-sensor-toshiba.jpg

Gelelim Galaxy S7'ye ilişkin son gelişmeye. Güney Kore kaynaklı habere göre Samsung  bir sonraki tepe modeli Galaxy S7 çift arka kamera modülü kullanacak. Samsung'un bu yönde test çalışmaları yürüttüğü iddia ediliyor. Son olarak One M8 ve Honor 6 Plus modellerine çift kamera kullanıldığına şahit olduk.