Mobil

Galaxy S7 ve LG G5'te beklenen 5 önemli özellik

Samsung Galaxy S7 ve LG G5'te beklenen aynı beş önemli özellik.

Galaxy S7 ve LG G5'te beklenen 5 önemli özellik

Samsung Galaxy S7 ve LG G5, 21 Şubat'ta, yani önümüzdeki hafta sonu düzenlenecek olan MWC 2016 fuarında resmen ilan edilecek. Telefonların her ikisi de, tasarım ve arayüzleri gibi yazılım konusunda farklı olsa da, birçok ortak özellikler mevcut.

1454660610_jj2.jpg

Her ikisi de Güney Koreli olan Samsung ve LG, 2016 model amiral gemilerini aynı güm açıklayacaklar. Aslında LG, her yıl Samsung’dan birkaç ay sonra yeni amiral gemisini açıklardı ancak, bu yıl aynı günde birbirleriyle yarışacaklar. Bakalım hangi firma en iyi özellikleri yeni modelinde sunacak.

1454659883_s7-superfinal1.jpg

1454659904_g5-final1.jpg

İlginizi çekebilir>>>

Sizlere bu haberimizde, şimdiye kadar gelen bilgilere dayanarak hem LG G5’te hem de Galaxy S7’de görebileceğimiz beş önemli yeni özelliklerin bir listesini sunacağız. Sonraki sayfalarımızda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.


Daima açık görüntü modları

LG’nin geçtiğimiz günlerde doğruladığı yeni ekran modu sayesinde, LG G5’in ekranı sürekli aktif kalacak ve kullanıcılar açık ekranda saati, cevapsız aramaları, mesajları, e-posta ya da diğer bildirimleri ekran üzerinde sürekli görebilecekler.

Buna benzer özelliği daha önce Motorola modellerinde Active Display (Aktif Ekran), Google'da Ambient Display (Ortam Ekran) ve Nokia'da Glance Screen (Bakış Ekranı) olarak görmüştük. Ayrıca Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de de ekran daima açık özelliğinin kullanılması bekleniyor. Ekran daima açık modu, geleneksel ekran aydınlatma tekniğinin aksine sadece ekranda belirli alt pikselleri harekete geçirerek daha az güç harcıyor.

1455081903_gsmarena002.gif


Parmak izi tarayıcıları

Samsung’un şu an mevcut olan amiral gemisi Galaxy S6’da ve bir önceki modeli Galaxy S5’te olduğu gibi Galaxy S7’de de Home tuşuna entegre edilmiş parmak izi tarayıcı sunması bekleniyor. LG, son amiral gemisi LG G4’te parmak izi okuyucu özelliği sunmamıştı ancak, LG V10 üzerinde görmüştük.  LG G5’te parmak izi tarayıcı özelliğinin yer alması bekleniyor. Son sızan görüntülerde LG G5’in arka kısmında güç tuşuna gömülü parmak izi tarayıcı özelliği olduğu görülüyor. Her iki durumda da, Samsung Galaxy S7 ve LG G5 parmak izi sensörlerinin hızlı ve doğru olmasını bekliyoruz.

1455527045_fingerprint-scanners.jpg


USB Type-C bağlantı noktası

Muhtemelen hem Galaxy S7’de hem de LG G5’te USB Type-C bağlantı noktası bulunacak. Galaxy S7 için, USB Type-C bağlantısının hızlı şarj özelliğini beraberinde getireceği söyleniyor. Ancak LG G5’te USB Type-C olacak ama hızlı şarj özelliği olacağından emin değiliz.

 1455527317_usb-type-c-ports.jpg


Metal tasarım (Veya kısmen metal)

LG G5 muhtemelen LG’nin metalden yapılmış ilk amiral gemisi akıllı telefonu olacak. Söylentilere göre telefon, tam metal bir tasarıma sahip olabilir. Ancak Galaxy S7 tam aksine geçen yılın amiral gemisi Galaxy S6 modellerinde olduğu gibi cam ve metal tasarımdan oluşacak. Sonuç olarak her iki model de Premium malzemelerden üretilmiş olacak.  

1455527563_metal-or-partially-metal-designs.jpg

Harici hafıza kartı desteği

LG'nin önceki amiral gemisi akıllı telefonları (G4, G3, vb) genişletilebilir bellek özelliğine sahipti ve muhtemelen, LG G5 modeli de microSD kart yuvası özelliğine sahip olacak. Samsung, Galaxy S6’da microSD kart desteği sunmadı ancak, şimdiye kadar gelen bilgiler Galaxy S7’nin hafızasının genişletilebilir olacağı yönünde.

1455476620_samsung-galaxy-s7-renders-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.