Mobil

Galaxy S7'nin işlemcisi Exynos 8890 aralık ayında seri üretime geçecek

Samsung, Galaxy S7'de kullanacağı özel tasarıma sahip sekiz çekirdekli Exynos 8890'u aralık ayında üretmeye başlayacak.


Samsung, 2016’nın ilk çeyreğinde duyuracağı üst seviye akıllı telefon Galaxy S7’de kullanılacak çipset için kolları sıvadı. Güney Kore’den gelen son haberlere göre Galaxy S7’ye güç verecek Exynos 8890 aralık ayında seri üretime geçecek. İşlemci, Samsung’un Güney Kore’de Gyeonggi eyaletinde bulunan tesislerinde üretilecek.

Aynı zamanda M1 kod ismiyle de anılan Exynos 8890, Samsung’un Mongoose adlı özel CPU çekirdeğine sahip ilk işlemcisi olacak. Bugüne kadar Exynos işlemcilerde ARM tasarımını kullanan Samsung, ilk defa Exynos 8890 ile birlikte kendi özel tasarımını kullanacak. Bu gelişme maliyetleri önemli ölçüde azaltacak ve mobil sektörün diğer iddialı oyuncularına karşı Samsung’un elini güçlendirecektir.

ilginizi çekebilir; 

Cortex-A72 ve Cortex-A53 çekirdeklerden oluşan Exynos 8890, 2.3GHz frekans hızlarına ulaşabiliyor. Exynos 8890, Apple’ın iPhone 6S ailesinde yer verdiği A9 işlemcisine göre çoklu çekirdekte daha iyi, tek çekirdekte ise daha düşük bir performans sergiliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.